« Previous Page Table of Contents

[Page 148]

The List of Shoah Victims

Transliterated by Judy Petersen

Family
name
First
name(s)
Year of
death
Place of
death
Father Mother Spouse Year of
birth
Place of
birth
Remarks Page
ABRAHAM Aba 1942 Mogilev Shlomo Yocheved Beila 1870 Burdujeni 122
ABRAHAM Avraham Vinnitsa Moshe Tova 1919 Burdujeni 122
ABRAHAM Bela 1942 Mogilev Liton Mozia Abba 1909 Burdujeni 122
ABRAHAM Betty 1942 Transnistria Socher Krentze Burdujeni 122
ABRAHAM Devora 1942 Chernowitz Yitzchak Rivka Yakov 1900 Suceava 122
ABRAHAM Feivel 1942 Shargorod 1878 122
ABRAHAM Gitel 1941 Mogilev 1876 122
ABRAHAM Menashe 1942 Transnistria Meir 1895 Burdujeni 122
ABRAHAM Moshe 1942 Vinnitsa Tova 1887 Burdujeni 122
ABRAHAM Natan 1942 Transnistria Yakov Devorah 1928 Suceava 122
ABRAHAM Nessia Vinnitsa Yitzchak 1884 Burdujeni 122
ABRAHAM Reuven Chernowitz Yakov Devorah 1919 Suceava 122
ABRAHAM Sara Transnistria Bela Burdujeni 122
ABRAHAM Shlomo Vinnitsa 1908 Burdujeni 122
ABRAHAM Tova 1942 Vinnitsa Moshe Ita-Nechama 1892 Burdujeni 122
ABRAHAM Yitzhak 1942 Transnistria Nesiya 1883 Burdujeni 122
ABRAHAM Haim Yancu 1942 Vinnitsa Tzivia 1887 Burdujeni 122
ABRAMOVICI Ana 1942 Morfa 1902 122
ABRAMOVICI Bercu 1941 Mogilev 1898 122
ABRAMOVICI Etel, 1943 Transnistria Shaul Ita Shalom 1882 Burdujeni 122
ABRAMOVICI Feiga 1942 Vinnitsa Yakov Yosef Burdujeni 122
ABRAMOVICI Jafa Czechoslovakia Yisrael Golda 1880 Burdujeni 122
ABRAMOVICI Michael 1942 Mogilev 1924 122
ABRAMOVICI Pepi 1941 Shargorod Chaim Esther Karoly Itzkany 122
ABRAMOVICI Rica 1941 Shargorod 1932 122
ABRAMOVICI Samuel died age 3 122
AFRIMI Gitel Pechora Burdujeni 122
AFRIMI Gizela 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Josef 1942 Transnistria Roza Burdujeni 122
AFRIMI Malka 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Mordehai 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Moshe 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Rachel 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Rivka 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AFRIMI Sara 1942 Pechora Yosef Feiga Burdujeni 122
AHARONOVICI Anna 1944 Morfa Shmuel Szali Berko Suceava 122
ALTER Frieda 1941 Lucinci Shlomo Sima Burdujeni 122
ALTER Josef 1944 Chernowitz Eliezer Chaya Suceava 122
ALTMAN Bernard 1942 Kopaygorod Yisrael Sulca 122
ALTMAN Iosef 1942 Săgurei 1872 122
ALTMAN Leon 1941 Balta 1897 122
ALTMAN Siegrid 1942 Kopaygorod Bernard Regina Sulca 122
ANDERMAN David 1941 Kopaygorod Avraham Shlomo Feiga Suceava 122
ANDERMAN Dudel 122
ANDERMAN Frederika 1941 Transnistria David Channah Suceava 122
ANDERMAN Isidor 1941 Transnistria Shlomo Feiga Suceava 122
ANDERMAN Israela Transnistria Yoel Paula Suceava 122
ANDERMAN Leah 123
ANDERMAN Lion 1942 Transnistria Yissachar Yisraela Suceava 123
ANDERMAN Peka 123
ANDERMAN Pnina Transnistria Suceava 123
ANDERMAN Shlomo 1941 Kopaygorod David Channah Suceava 123
ANSCHEL A. 1942 Mogilev 1882 123
ANSCHEL Avraham 1942 Shargorod 1860 123
ANSCHEL Leo 1942 Morfa Berl Channah 1899 Suceava 123
ANSCHEL Leon 1943 Morfa 1890 123
ANSCHEL Marcus, Suceava died age 25 123
ANSCHEL Meir 1942 Morfa 1866 123
ANSCHELSON Hanna 1943 Transnistria Chasya Burdujeni 123
ARONOVICI Anna 123
ARONOVICI Bercu 123
ARONOVICI Marcel 1942 Kamenetz-Podolsk 1906 123
ARONOVICI Rivka died age 7 123
ASCHKENASI Fruma 1942 Shargorod Efraim Channah Baruch Suceava 123
ASPLER Transnistria Suceava 123
AUGENSTEIN Bluma 1942 Transnistria Meshulam Zisel Suceava 123
AUGENSTEIN Susi 1942 Shargorod Moshe Bluma Suceava 123
AUGENSTEIN Meshulam 1943 Shargorod Simcha Feiga Suceava 123
AXEL 1942 Shargorod 1872 123
BAEHR Leon 1941 Mogilev Avraham Reizel Burdujeni 123
BARASH Josef Transnistria Moshe Rivka Burdujeni 123
BARBER Hermina 1941 died en route 1871 123
BARBER Rica 1942 Struma Siegfried Suceava 123
BARBER Siegfried 1942 Struma Hermina Rika Suceava 123
BARON Klara Aged 18 died age 18 123
BARON Rivka 1943 Mogilev 1879 123
BARTFELD Hanna Mogilev Itzkany 123
BARUCH Jetti 1944 Shargorod 123
BARUCH Neche Scăzineţi Burdujeni 123
BAUM Babe Transnistria Bălăceana 123
BECKER Elke 1941 Mogilev Avrom Mani 1869 123
BECKER Hersh Zvi 1943 Syrkovo Avraham Elka 1905 123
BEINER Lea 1941 Mogilev 1856 123
BENZION Dr. Isidor 1944 Mogilev 1904 123
BERCOVICI Berta 1941 Vinnitsa Itzik Burdujeni 123
BERCOVICI Biatrice 1943 Mogilev Yisrael Etti Burdujeni 123
BERCOVICI Brana Morfa Burdujeni 123
BERCOVICI Eliezer 1943 Shargorod Mordechai Chaya Sarah 1893 123
BERCOVICI Haya 1942 Mogilev Socher Devosha Mordechai Suceava 123
BERCOVICI Ishayahu 1941 Mogilev Mordechai Chaya Suceava 123
BERCOVICI Ja'acov 1941 Chernowitz Mordechai Chaya Suceava 123
BERCOVICI Klara 1943 Mogilev Yisrael Etti Burdujeni 123
BERGHOF Fany Suceava 123
BERGMAN Bela 1942 Transnistria Sulca 123
BERGMAN David 1942 Transnistria Sulca 124
BERGMAN Eti 1942 Mogilev 1892 124
BERGMAN Regina 1943 Mogilev 1896 124
BERGMAN Zili 1943 Mogilev 1899 124
BERKOVICI Hershco 1941 Mogilev 1938 124
BERKOVICI Malvina 1942 Zagory 1896 124
BERKOVICI Mendel 1941 Mogilev 1900 124
BERL Ester 1941 Shargorod Nachman Chaya Perl David Suceava 124
BERNA Marcus 1941 Transnistria Burdujeni 124
BERNSTEIN Jetty 1942 Shargorod Shlomo Liebe 1913 Suceava 124
BERNSTEIN Klara 1942 Shargorod Shlomo Liebe 1911 Suceava 124
BERNSTEIN Liba 1943 Shargorod Suceava 124
BERNSTEIN Silvia 1944 Briceni 1883 124
BERNTAL David 1941 Vindiceni Naftali Fani Itzkany 124
BERNTAL Dora 1941 Mogilev Feivel Sarah Arbora 124
BERNTAL Dovrish Transnistria Itzkany 124
BERNTAL Fany 1942 Vindiceni Yosef Leah Itzkany 124
BERNTAL Hersch Itzkany 124
BERNTAL Miriam Suceava 124
BERNTAL Nuniu Itzkany 124
BERNTAL Robert 1943 Mogilev David Fani Itzkany 124
BERNTAL Sender 1942 Feivel Devorah Suceava 124
BERNTAL Sima 1942 Transnistria David Scheindel Burdujeni 124
BERNTAL Toni 1942 Shargorod 1918 124
BERNTAL Wolf 1941 Suceava 124
BESSLER Hanna 1942 Shargorod Yisrael Suceava 124
BESSLER Jacov 1942 Shargorod 1882 Suceava 124
BESSLER Rachel 1942 Morfa David Yitzchak Suceava 124
BICHLER Binyamin 1942 Mogilev Suceava 124
BICHLER Rachel 1941 Transnistria Suceava 124
BINDER Herman 1941 Ovodovka 1905 124
BINDER Max 1941 Ovodovka 1913 124
BINDER Salomon 1941 Ovodovka 1883 124
BIRENBOIM Frizi 1942 Tulchyn Pepi 1932 Suceava 124
BIRENBOIM Pessi 1942 Tulchyn Shaul Leah Yakov 1909 Suceava 124
BIRKENFELD Fani 1942 Kopaygorod 1889 124
BITTERFELD Regina 1941 Dzhurin 1909 Suceava 124
BLAUSTEIN Israel Yehoshua Hindel Suceava disappeared 124
BLAUSTEIN Itsik 1942 Mogilev 1906 124
BLAUSTEIN Moka 1942 Mogilev 1938 124
BLAUSTEIN Simon 1942 Mogilev 1940 124
BLEI-RUM Jetti 1942 Morfa 1907 124
BLUM Miriam 1941 Mogilev 1883 124
BLUM Zeidel 1941 Mogilev 1866 Suceava 124
BLUM-EIDINGER Sally Transnistria Izidor Itti Heinrich Suceava 124
BLUMENFELD Ethel died en route died age 39 124
BLUMENFELD Feiga 1941 Mogilev Gershon Bluma 1897 Suceava 124
BLUMENFELD Hanze 1941 Mogilev 1861 124
BLUMENFELD Hersch 1941 Mogilev 1891 125
BLUMENFELD Janet 1941 Mogilev 1935 125
BLUMENFELD Moses 1941 Mogilev 1930 125
BLUMENFELD Netty 1941 Mogilev Hersch Feiga 1923 Suceava 125
BLUMENFELD Paul 1941 Mogilev 1925 125
BLUMENFELD Rivka 1941 Mogilev Hersch Feiga 1921 Suceava 125
BLUMENFELD Sali 1941 Mogilev 1927 125
BODINGER Marcus 1941 Iasi Minna Suceava 125
BODINGER Rosa 1942 Shargorod 1870 125
BOGEN Eliahu 1942 Shargorod Menachem Chaya Sarah 1885 Suceava 125
BOGEN Fani 1942 Shargorod 1884 125
BOGEN Levi Transnistria Suceava 125
BOGEN Sali 1942 Shargorod 1887 125
BOIANGIU Golda 1941 Lucinci Avraham Channah Burdujeni 125
BOIANGIU Halina Mogilev David Frida Burdujeni 125
BOIANGIU Mendel 1941 Lucinci Mordechai Golda Burdujeni 125
BOIMISH Jente Lucinci Moshe Reizel Burdujeni 125
BOIMISH Rosa Zilia Lucinci Moshe Reizel Burdujeni 125
BOIMISH Salima Lucinci Moshe Reizel Burdujeni 125
BORHORA Sara Pechora Rubin Burdujeni 125
BORMIL Rosa Avraham Frida Burdujeni 125
BORMIL Sara Avraham Frida Burdujeni 125
BORMIL Zisa Avraham Frida Burdujeni 125
BOTNARU Ester Vinnitsa Mordechai Frima Burdujeni 125
BOTNARU Hana 1943 Pechora Dov Burdujeni 125
BOTNARU Idis 1942 Transnistria Aharon Sarah Burdujeni 125
BOTNARU Josef Leib Transnistria Janko Reiza Burdujeni 125
BOTNARU Natan 1943 Pechora Dov Channah Burdujeni 125
BOTNARU-STENZLER Haya Berşad Osias Burdujeni 125
BOTNARU-ZENTER Beila 1942 Mogilev 1882 125
BRANDES Kreinze 1943 Shargorod Rafael Mania Suceava 125
BRANDES Rachel 1942 Mogilev 1874 125
BRAUNSTEIN Avraham 1942 Vindiceni Burdujeni 125
BRAUNSTEIN Haya 1942 Vindiceni Sarah Burdujeni 125
BREINES Yosef 1944 Balta 1900 125
BRENDER Brish 1942 Mogilev 1871 125
BRENDER Charlote 1942 Mogilev 1895 125
BRENDER Lio 1942 Shargorod 1900 125
BRENDER Reisel 1941 Mogilev 1871 125
BRENDER Yosef Itzkany 125
BRENDER Zvi Transnistria Suceava 125
BRENNER Fany Mogilev Sarah Itzkany 125
BRIGER David Bondorovka Chaim Hersch Malka Burdujeni 125
BRIGER Raizel 1941 Mogilev Burdujeni 125
BRIGER Shaina 1941 Kazamazov 1883 125
BRILL Josef 1941 Transnistria Yakov Yehuda Batya Burdujeni 125
BRILL Shlomo 1941 Transnistria Yosef Susya Burdujeni 125
BRONDUSHA Marco Bucharest Itzik Burdujeni 125
BRONICH Rosa 1942 Morfa 1885 126
BRONSTEIN Feiga 1942 Malopolska Mishka Burdujeni 126
BRUCHIRA Menahem Mogilev Hersch Channah Sarah Burdujeni 126
BRUCHIRA Rubin Pechora Sarah Gitza Burdujeni 126
BRUCHIRA Sara Yakov Scheindel Menachem Burdujeni 126
BRUKER David 1942 Shargorod 1889 Suceava 126
BRUKER Jacov Transnistria Roza Suceava 126
BRUMBERG Bernhard 1941 Shargorod 1885 126
BRUMBERG Fani 1941 Shargorod 1885 126
BRUMBERG Solomon 1941 Atachi Tzila 1882 Suceava 126
BUCCIN Baruch 1941 Kopaygorod Menachem Shlomo Tzirl Suceava 126
BUCCIN Moshe 1941 Ovodovka Chaim Baruch Bella Suceava 126
BUCCIN Pinchas 1944 Berlin Chaim Baruch Bella Comăneşti 126
BUDIK Hanna 1944 Morfa Binyamin Sarah 1886 Comăneşti 126
BUDIK Yitzhak Channah Comăneşti 126
BURLACU Haike 1942 Transnistria Itzik Yente Burdujeni 126
BURSUC Eliezer Shalom Yosef Pepi Suceava 126
CALDARARU Moshe 1943 Transnistria Yosef Scheindel Burdujeni 126
CHAIM Lea Hinde Transnistria Yehoshua Bella Burdujeni 126
CHAIM Pinchas Pechora Yosef Leah 1920 Burdujeni 126
CHAIM Wolf 1942 Lucinci 1864 126
CHASKALOVICI Nute 1942 Kopaygorod 1860 126
CHASKALOVICI Srul 1942 Shargorod 1887 126
CIURARU Miryam 1941 Mogilev Gershon Leib Channah Burdujeni 126
COCOSH Yitzhak, 1942 Transnistria Miriam Burdujeni 126
CODAN Raya Yisrael Enta Bălăceana 126
COFARU Itzik 1942 Lucinci Henda Burdujeni 126
COHEN Haika 1942 Cirilovici 1922 126
COHEN Hersh 1942 Cirilovici 1880 126
COHEN Israel 1944 Mogilev Shemaya Elka 1882 Itzkany 126
COHEN Leon 1942 Kopaygorod 1910 126
COHEN Mali 1942 Cirilovici 1884 126
COHEN Nahum 1942 Mogilev Rivka Itzkany 126
COHEN Polcie 1942 Cirilovici 1914 126
COHEN Sali 1942 Cirilovici 1926 126
COHEN Shaul 1942 Kazamazov Shimon Esther 1880 Itzkany 126
COHEN Shimon 1942 Mogilev 126
COHEN Shimon 1943 Goliţa Shemaya Elka 1919 Itzkany 126
COHEN Zissel 1942 Mogilev 126
COJOCARU Eliyahu Mogilev Binyamin Frida Burdujeni 126
COJOCARU Frieda 1941 Lucencic Shlomo Sima Burdujeni 126
COJOCARU Jetty 1943 Mogilev Shlomo Sima Burdujeni 126
COJOCARU Shlomo 1941 Lucinci Burdujeni 126
COJOCARU Sima 1941 Lucinci Burdujeni 126
COPELARU Tzalik 1944 Lucencic Reuven Tzirl Burdujeni 126
COPELOVICI Natan 1945 Bryansk 1914 126
CORNACI Avraham 1942 Transnistria Herman Szali Burdujeni 126
COROTZ Rivka Transnistria Herman Szali Burdujeni 127
CROITORO Rela 1943 Vindiceni 1863 127
CROITORU Rachel Transnistria Simcha Malka Suceava 127
CROITORU Shmuel 1942 Shargorod Moshe Fani Suceava 127
CROITORU Zipora 1942 Shmuel Perla Costina 127
CURELARU Hanna 1943 Lucinci Reuven Tzirl Burdujeni 127
CURELARU Malka 1942 Transnistria Eizik Golda Burdujeni 127
CURELARU Moshe 1942 Lucencic Reuven Tzirl Burdujeni 127
CURELARU Reuven 1942 Malopolska Tzalik Burdujeni 127
CURELARU Rivka 1942 Lucinci Reuven Tzirl Burdujeni 127
CURELARU Zirel 1943 Leib Burdujeni 127
CURELO Reuven 1943 Lucinci Tzalik Chava Burdujeni 127
DALFEN Aharon 1943 Mogilev 1873 127
DALFEN Meri 1942 Mogilev 1892 127
DANKNER Rosa 1942 Transnistria Eizak Chaya Suceava 127
DAUBER Anschel Avraham Cacica 127
DAVID Avraham 1942 Pechora Yoel Yitte Burdujeni 127
DAVID Ben-Zion Transnistria Rachel Burdujeni 127
DAVID Freida 1942 Pechora Zev Mindel Burdujeni 127
DAVID Jeta 1942 Pechora Meir Feiga Burdujeni 127
DAVID Joel 1943 Transnistria Ita Chaya Burdujeni 127
DAVID Leah 1942 Transnistria Mordechai Frida Burdujeni 127
DAVID Loika Transnistria Bentzion Burdujeni 127
DAVIDOVICI Haim 1942 Varchitzka 1925 127
DAVIDOVICI Henny 1942 Kopaygorod Moshe Mital 1896 127
DAVIDOVICI Moshe 1942 Kopaygorod Natan Rachel 1882 127
DAVIDSOHN Slomo Transnistria Yitzchak Channah Malka Burdujeni 127
DENKER Berl 1941 Mogilev Moshe Malka 1875 127
DERMER Hermann Shargorod Suceava 127
DERMER Lotte Shargorod Suceava 127
DERMER Moshe Berşad Scheindel Suceava 127
DICKER Dov 1942 Suceava 127
DICKER Haim Wolf 1941 Morfa Binyamin Leah 1869 127
DICKMAN Leon 1941 Shargorod 1878 127
DICKMAN Motel 1942 Mogilev 127
DICKMAN Rosale 1941 Kopaygorod 1915 127
DICKMANN Sofie 1942 died en route 1881 127
DICKMANN Yitzhak 1942 Transnistria Nechemia Roiza Suceava 127
DLUGACZ Eti 1942 Mogilev 1882 127
DOHORONCIANU Shulio 1941 Shargorod 1902 127
DOHORONCIANU Zuher 1941 Shargorod 1929 127
DOIFIG Hermann 1941 died en route 1871 127
DOIFIG Malvina Suceava 127
DONENFELD Bela Transnistria 127
DONENFELD Siegmund 1942 Mogilev 1896 127
DONNENFELD Avraham 1941 Lucinci Mendel Frida 1879 127
DONNENFELD Etty Berşad Nachum Suceava 127
DONNENFELD Frieda 1941 Lucinci 1901 Suceava 128
DONNENFELD Jehudit 1941 Vancov Avraham Sarah Suceava 128
DONNENFELD Jetti 1944 the ship Mefkura Suceava 128
DONNENFELD Lorra 1942 Shargorod Max Szali 1928 Suceava 128
DONNENFELD Max 1942 Shargorod Yisrael Chaya 1895 Suceava 128
DONNENFELD Moshe 1941 Lucinci 1931 128
DONNENFELD Nahum Berşad Matel Suceava 128
DONNENFELD Rivka 1941 Lucinci 1935 128
DONNENFELD Sali 1942 Shargorod 1899 128
DRACH David 1942 Shargorod 1872 128
DRACH Heinrich 1942 Shargorod 1913 128
DRACH Leon 1943 Dzhurin 1888 128
DRAPEL Blanka 1943 Shargorod Yosef Channah Suceava 128
DRAPEL Mali Transnistria Hersch-Yidel Frima Suceava 128
DRUCKMAN Etel 1942 Kopaygorod Yosef Ayver Perl 1900 Suceava 128
DRUCKMAN Josef 1942 Kopaygorod 1893 Suceava 128
EBNER 1941 Transnistria 1903 Suceava 128
EBNER Rachel, Transnistria Yakov Iga Yisrael 1870 Bosanci 128
ECKHAUS Leah 1941 Russia 1900 128
ECKHAUS Leib 1944 Russia 1897 128
EDELSTEIN Kopel 1942 Transnistria Natan Sarah Suceava 128
EDELSTEIN Leopold 1941 Bug 1917 128
EDELSTEIN Marcus 1942 Stalingrad 1900 128
EDELSTEIN Marcus 1942 Balta 1880 128
EDELSTEIN Mendel 1942 Transnistria Natan Sarah Suceava 128
EDELSTEIN Rachel 1942 Transnistria Natan Sarah Suceava 128
EDELSTEIN Shlomo 1942 Transnistria Natan Sarah Suceava 128
EDELSTEIN Wilhelm 1942 Shargorod Yishayahu Eugenia Suceava 128
EDELSTEIN Wolf 1942 Transnistria Scheindel Yisha Suceava 128
EHRLICH Armin 1942 Shargorod 1924 128
EHRLICH Ernestine 1942 Shargorod 1902 128
EHRLICH Hermann 1942 Kopaygorod 1881 128
EHRLICH Rosa 1941 Kopaygorod 1880 128
EHRLICH Yitzhak 1942 Shargorod Eliahu 1884 Arbora 128
EHRLICH Zerach Suceava 128
EICHENBAUM Feivel 1941 Zagory 1862 128
EIDINGER Benjamin 1941 Kopaygorod 1934 128
EIDINGER David 1941 Bug Hersch Channah 1896 Suceava 128
EIDINGER Hanna 1941 Mogilev Hersch 1876 Suceava 128
EIDINGER Heiniu Yossel Suceava 128
EIDINGER Hersh Transnistria Suceava 128
EIDINGER Jenny 1941 Kopaygorod 1896 128
EIDINGER Josef 1942 Pechora Tzvi Rachel 1897 Burdujeni 128
EIDINGER Josef 1943 Mogilev Tzvi Channah Rachel 1871 Suceava 128
EIDINGER Jossel Hirsch Channah Burdujeni 128
EIDINGER Maya 1941 Kopaygorod 1936 128
EIDINGER Regina Mogilev Suceava 128
EIDINGER Sara 1941 Mogilev David Suceava 129
EIDINGER Shmuel Morfa Hersch Channah Suceava 129
EISENBERG Etty 1942 Morfa 1868 129
EISENBERG Isidor 1942 Morfa 1858 Suceava 129
EISENTHAL Arie 1942 Transnistria Shimon Tzipora Arbora 129
EISENTHAL Arie 1942 Morfa Shimon Miriam 1862 Suceava 129
EISIK Hanna Pinchas Feiga Burdujeni 129
EISIK Jafora 1941 Pechora Yisrael Sarah Burdujeni 129
EISIK Josefina 1943 Shargorod Hersch Hinda 1888 Suceava 129
EISIK Reuven 1942 Camilovce Eitzik Malka Burdujeni 129
ELIAS Leib Mogilev Zanvel Mendel Suceava 129
ELLENBERG Naftali 1941 Shargorod Avraham Sarah 1871 Suceava 129
ELLENBOGEN Benjamin Transnistria Mendel Batya Burdujeni 129
ELLENBOGEN Berta Suceava 129
ELLENBOGEN Isidor Suceava 129
ELLENBOGEN Leib 1940 Şerbăuţi 129
EMSIG Avner 1943 Morfa Mordechai Chantzia 1905 Măriţei 129
EMSIG Dora 1942 Mogilev Mordechai Chantzia 1912 Măriţei 129
EMSIG Hentziya Transnistria Mordechai Măriţei 129
EMSIG Mordehai 1942 Mogilev 1876 Măriţei 129
EMSIG Regina 1942 Mogilev 1882 129
EMSIG Yocheved 1942 Mogilev 1915 129
ENGEL Clara 1941 Conovei 1872 129
ESNER Klaudia 1942 Shargorod Rafael Minna Suceava 129
ESNER Moshe 1942 Shargorod Eliezer Claudia Suceava 129
FALIK Avraam 1943 Mogilev 129
FALIK Hersh 1943 Morfa 1869 129
FALIK Zvi 1943 Mogilev 129
FALLENBAUM -"- Sara Săgurei 129
FALLENBAUM Rachel 1942 Săgurei Yishayahu Feiga 1867 Suceava 129
FALLENBAUM Rachel 1943 Morfa Yisrael Yitte 1868 Bălăceana 129
FALLENBAUM Shimon 1941 Shargorod Yehoshua Bracha 1871 Suceava 129
FALLENBAUM Yitshak Transnistria 129
FASLER Ida 1941 Berşad Yosef Itti Sulca 129
FASLER Jetty Efraim Rachel Sulca 129
FASLER Mendel Aharon Channah Suceava 129
FASLER Sidi 1941 Berşad Yosef Itti Sulca 129
FAUST Efraim 1941 Sulca 129
FAUST Haim Berşad Efraim Rachel Sulca 129
FAUST Rachel 1944 Berşad Chaim Fani Sulca 129
FEIER Mirka 1942 Yakov Golda Sulca 129
FEIGENBAUM Anna 1941 Shargorod 1911 129
FEIGENBAUM Frieda 1941 1881 129
FEIGENBAUM Markus 1941 1855 129
FEIGENBAUM Rachel 1942 Shargorod 1884 Suceava 129
FEIGENBAUM Avraham 1941 Shargorod 1909 Suceava 129
FEINGOLD Frieda 1941 Atachi Shalom Reizel 1881 Suceava 129
FEINGOLD Hilda 1944 Transnistria Eliezer Feiga Sulca 130
FEINGOLD Meir Transnistria Berl Minna Sulca 130
FEINGOLD Meir 1944 Transnistria Eliezer Berta Sulca 130
FELDMAN Eva 1941 Ovodovka 1933 130
FELDMAN Gizia 1941 Ovodovka 1930 130
FELDMAN Hani 1942 Morfa 1924 130
FELDMAN Leon 1941 Ovodovka 1935 130
FELIG Jaacov 1942 Shargorod Leib Rivka 1894 Suceava 130
FELLER Fritz 1942 Zagory 1912 130
FEUER Eisik 1941 Iasi Yehuda Frida Suceava 130
FEUER Pipsel 1941 Iasi Eizik-Yitzchak Iga Suceava 130
FISCHER Betti 1942 Bug 1901 130
FISCHER Elifa 1942 Bug 1940 130
FISCHER Gershon 1942 Bug 1887 130
FISCHER Israel 1942 Morfa 1883 130
FISCHER Maria 1942 Bug 1884 130
FISCHER Netty 1942 Morfa Suceava 130
FISCHER Rosa 1942 Transnistria 1887 130
FISCHER Yaakov 1942 Bug 1915 130
FISCHLER Feiga 1941 Suceava 130
FISCHLER Ferdinand 1942 Transnistria Buki Ella Itzkany 130
FISCHLER Jossel 1943 Shargorod Shlomo Leib Sarah Suceava 130
FISCHLER Karolina Bug Anna Itzkany 130
FISCHLER Leah, 1942 Transnistria Shlomo Leib Sarah Suceava 130
FISCHLER Natan 1941 Suceava 130
FISCHLER Nehama 1943 Morfa Rafael Itti 1897 Suceava 130
FISCHLER Sara 1943 Pechora 1873 130
FISCHLER Shmuel 1942 Hersch Miriam Arbora 130
FISCHLER Shmuel Transnistria Sulca 130
FISCHOF 1941 Mogilev Suceava 130
FISCHOF Anna 1941 Shargorod 1885 130
FISCHOF Josef 1941 died en route 1871 130
FISCHOF Regina Transnistria Suceava 130
FISCHOF Sally 1942 Shargorod Yozi Suceava 130
FISCHOF Sigi 1942 Shargorod Yantzi Szali 1924 Suceava 130
FLEISCHER Israel 1941 Yakov Rivka Arbora 130
FLEISCHER Rivka 1941 Arbora 130
FLEISCHER Rosa 1941 Yisrael Rivka Arbora 130
FLIEGMAN Jaacov 1942 Kosronetz Malzia 1920 Suceava 130
FLIEGMAN Maltzya 1942 Mogilev Avraham 1890 Suceava 130
FLITTER Frieda 1942 Mogilev Rivka Suceava 130
FLITTER Reuven 1942 Mogilev Feida Suceava 130
FOERSTER Berl 1941 Pechora 1899 130
FOERSTER Mina 1941 Mogilev 1871 130
FONI Avraham Burdujeni 130
FONI Judko Burdujeni 130
FRAENKEL Meir 1941 Mogilev Mordechai Miriam Suceava 130
FREIBERG Hanna 1942 Transnistria Suceava 130
FREIER David 1943 Shargorod Yosef Bella Suceava 131
FREIER Izik 1941 1889 131
FREIER Izo 1943 Shargorod 1873 131
FREIER Leon 1941 Zagory wife and daughter (age 6) 131
FREIER-REDLICH Feiga 1941 Morfa Hillel Itzkany 131
FREILING Feiga 1942 Kopaygorod 1885 131
FRENKEL Ester 1941 Shargorod 1876 131
FRENKEL Mendel 1941 Shargorod 1871 131
FREULICH Avraham 1942 Morfa Avraham Gitel Klara 1903 Suceava 131
FREULICH Fruma Russia Suceava 131
FUCHS Daniel 1942 Morfa Bentzion Mirtza Itti 1896 Suceava 131
FUCHS Gitel 1941 Suceava 131
FUCHS Hanna 1941 Transnistria Suceava 131
FUCHS Haya 1941 Transnistria Leib Channah Suceava 131
FUCHS Henny 1942 Shargorod Yisrael Suceava 131
FUCHS Itsik 1944 Derebcin 1924 131
FUCHS Jehuda Transnistria Moshe Rachel Suceava 131
FUCHS Jente 1941 Transnistria Moshe Gitel Suceava 131
FUCHS Jente 1944 Derebcin Moshe Rachel 1902 Suceava 131
FUCHS Josef Berşad Zev Batya Suceava 131
FUCHS Michael 1942 Transnistria Yisrael Hani Suceava 131
FUCHS Moses 1942 Shargorod 1882 131
FUCHS Moshe 1941 Transnistria Yitzchak Reizel Bălăceana 131
FUCHS Rachel 1942 Shargorod 1884 131
FUCHS Rivka 1941 Transnistria Moshe Yita Suceava 131
FUCHS Selig 1941 Transnistria Moshe Yita Suceava 131
FUCHS Zindel 1943 Shargorod Moshe Yita 1920 Suceava 131
FUCHS-KOERNER Haya 1942 Tiraspol Bentzion Mirtza Shimon Suceava 131
FUHRER Avi 1942 Shargorod 1941 131
FUHRER Berta 1941 Azrineci 1896 131
FUHRER Dora Melech Channah Suceava 131
FUHRER Eizik, 1941 Mogilev Yehuda Chaya Suceava 131
FUHRER Ester 1942 Kopaygorod 1874 131
FUHRER Fishel 1942 Mogilev 1862 131
FUHRER Haim 1941 Kopaygorod Reuven Blanka 1901 Suceava 131
FUHRER Hersh 1942 Kopaygorod 1872 131
FUHRER Jehuda Reuven Bluma Suceava 131
FUHRER Leib 1942 Shargorod Suceava 131
FUHRER Leizer 1942 Kopaygorod 1929 131
FUHRER Leon Tulchyn Mordechai Frida Suceava 131
FUHRER Liba Auschwitz Mordechai Ita Suceava 131
FUHRER Markus 1942 Kopaygorod 1940 131
FUHRER Meir 1944 Iasi 1905 131
FUHRER Meshulam 1941 Morfa Levi Yitzchak Sarah 1871 Bălăceana 131
FUHRER Mindel 1942 Kopaygorod 1932 131
FUHRER Mordehai Bug Tzvi Esther Suceava 131
FUHRER Moses 1942 Shargorod Suceava 131
FUHRER Moshe 1942 Shargorod 1877 Suceava 132
FUHRER Rachel 1942 Shargorod Mozes 1882 Suceava 132
FUHRER Regina 1941 Mogilev 1878 132
FUHRER Regina 1942 Kopaygorod 1905 132
FUHRER Reuven Hersch Dora Suceava 132
FUHRER Reuven 1942 Kopaygorod Chaim Toni 1935 Suceava 132
FUHRER Rivka 1942 Mogilev Mordechai Chentza 1872 Măriţei 132
FUHRER Toltsia 1944 Chernowitz 1871 132
FUHRER Tonny 1942 Kopaygorod Ayver Perl 1906 Suceava 132
FUHRER Tova Transnistria Suceava 132
FUHRER Tova 1942 Morfa Shalom Chaya 1877 Arbora 132
FUHRER Wili 1942 Kopaygorod 1934 132
FUHRER-CARMI Jacov Yidel Frida Suceava 132
FUHRMAN Adela 1942 Kazamazov 132
FUHRMAN Meir 1942 Kazamazov 1914 132
FUHRMAN Rosa 1942 Kazamazov 1878 132
FUHRMAN Yosef 1942 Kopaygorod 1886 132
GGAdolf 1941 Shargorod Zelig Hendel Suceava 132
GABOR Herman Kopaygorod Moshe Roshla Suceava 132
GABOR Marila Theresienstadt Zelig Edil Suceava 132
GABOR Moshe 1942 Mogilev Asher Zelig Anna Suceava 132
GABOR Rosa 1942 Moshe Rivka Shmuel Suceava 132
GASTNER Lotty Transnistria Mordechai Feiga Burdujeni 132
GASTNER Mordehai 1943 Feiga Burdujeni 132
GEDALNIK Meir 1942 Shargorod Suceava 132
GEIGER Ester, 1941 Săgurei Yisrael Sarah 1921 Ilişeşti 132
GEIGER Israel 1941 Săgurei Sarah 1891 Ilişeşti 132
GEIGER Leah 1941 Săgurei Yisrael Sarah 1919 Ilişeşti 132
GEIGER Rachel 1941 Săgurei Yisrael Sarah 1923 Ilişeşti 132
GEIGER Sara 1941 Săgurei Chaim Feiga Yisrael 1896 Ilişeşti 132
GELBERT Anna 1941 Mogilev 1876 132
GELBERT Berl 1941 Mogilev 1871 132
GELBERT Leib 1941 Mogilev 1869 132
GELBERT Sali 1943 Mogilev 1900 132
GELLER Blanka 1942 Katriel Ida Şerbăuţi 132
GELLER Leah 1941 Mogilev Shraga Suceava 132
GELLER Sally 1940 Şerbăuţi 132
GELLER Shmil 1940 Şerbăuţi 132
GENSER Avraham 1943 Mogilev 1927 132
GENSER Iziu 1943 Mogilev 1913 132
GENSER Mendel 1943 Mogilev 1881 132
GENSER Pepi 1943 Mogilev 1888 132
GENSER Pesia Lea 1943 Morfa 1896 132
GENSER Svarzia 1943 Mogilev 1925 132
GERKOVITS Herta 1941 Yisrael Etti Burdujeni 132
GESUNDHEIT Josef 1941 Kazamazov 1893 132
GESUNDHEIT Karl 1941 Kazamazov 1922 132
GESUNDHEIT Leon 1941 Kazamazov 1924 133
GINGOLD Haim Suceava 133
GINGOLD Leib 1942 Transnistria Burdujeni 133
GINGOLD Shalom Suceava 133
GLASER Bernhard 1943 Shargorod Frida 1875 Suceava 133
GLASER Oscar Bernard Frida Suceava 133
GLASER Oswald 1942 Shargorod 1912 Suceava 133
GLASNER Frieda Transnistria Bernard Suceava 133
GLASNER Rosa Pudino Yechiel Reizel Suceava 133
GLUECKMAN Josef 1942 Shargorod Moshe Rachel 1870 Suceava 133
GLUEK Gusta 1941 Transnistria Shimon Chaya Leah Suceava 133
GLUGATSCH Haim 1942 Shargorod Suceava 133
GLUGATSCH Hanna Shargorod Suceava 133
GODEL 1942 Shargorod 1877 133
GODEL 1941 Zagory 1886 133
GODEL Sara 1943 Transnistria Suceava 133
GOLDBERG Meir 1941 Atachi Eliezer Sarah Itzkany 133
GOLDBERG Meir 1942 Transnistria Michel Golda Itzkany 133
GOLDBERG Sara 1942 Mogilev Meir Itzkany 133
GOLDENBERG Arnold 133
GOLDENBERG Efraim, 1942 Mogilev Moshe Itti Burdujeni 133
GOLDENBERG Etka Transnistria Natan Suceava 133
GOLDENBERG Henrieta 1942 Dzhurin Bernhard Scheindel 1867 Suceava 133
GOLDENBERG Natan 1942 Mogilev Kalman Henrietta 1887 Suceava 133
GOLDENBERG Sara 1941 Atachi Meir Itzkany 133
GOLDENBERG Siegfried 1941 Seldin Kalman Henrietta 1877 Suceava 133
GOLDHAMMER Rosa 1942 Pechora 1886 133
GOLDIG Ester Erna 1941 Transnistria Suceava 133
GOLDIG Perl 1941 Lucinci 1871 133
GOLDNER Rosa 133
GOLDSCHMIDT Nelly, 1942 Shargorod 1878 Suceava 133
GOLDSTEIGER Yona 1944 Berşad 1906 133
GOLDSTEIN David Transnistria Itzkany 133
GOLDSTEIN Fany 1942 Morfa Moshe Pepi Cacica 133
GOLDSTEIN Haya, Transnistria Shmuel Itzkany 133
GOLDSTEIN Josef Transnistria Shmuel Chaya Itzkany 133
GOLDSTEIN Levi Mogilev Shmuel Chaya Itzkany 133
GOLDSTEIN Peppy 1942 Morfa Shimon Fani Cacica 133
GOLDSTEIN Rahel 1941 Nazrinetz(?) 1855 133
GOLDSTEIN Rashela Transnistria Yosef Itzkany 133
GOLDSTEIN Regina Transnistria Shimon Itzkany 133
GOLDSTEIN Shimon Transnistria Shmuel Chaya Itzkany 133
GOLDSTEIN Shmuel Mogilev Itzkany 133
GOLNER Sara 133
GORTLER Sara 1942 Transnistria Avraham Frima Sulca 133
GOTT Leib 1942 Dzhurin 1867 133
GOTTHELF Eliezer 1942 Transnistria Genya Suceava 133
GOTTLIEB Aharon 1941 Săgurei 1866 Suceava 133
GOTTLIEB Avraham 1941 Mogilev 1938 134
GOTTLIEB Dunia 1941 Mogilev 1911 Suceava 134
GOTTLIEB Fiza 1942 Pechora Yitzchak Rivka Suceava 134
GOTTLIEB Frieda 1943 Tropova 1911 134
GOTTLIEB Golda 1942 Mogilev 1877 134
GOTTLIEB Haim 1943 Tropova Chaim Channah 1881 Suceava 134
GOTTLIEB Haim 1941 Suhaki(?) 1878 134
GOTTLIEB Haim 1896 disappeared with his two children 134
GOTTLIEB Hersch 1941 Mogilev 1906 134
GOTTLIEB Itzik 1941 Săgurei Aharon Babcia 1899 Suceava 134
GOTTLIEB Judith 1942 Shargorod 1887 134
GOTTLIEB Leah Moshe Esther Ilişeşti 134
GOTTLIEB Leizer Suceava 134
GOTTLIEB Lili 1943 Pechora 1897 134
GOTTLIEB Mendel 1942 Mogilev 1872 134
GOTTLIEB Miryam 1941 Săgurei Alter 1867 Suceava 134
GOTTLIEB Shaiba 1941 Săgurei Aharon Babcia 1909 Suceava 134
GOTTLIEB Shaul Transnistria 134
GOTTLIEB Shlomo 1941 Morfa Aharon Babcia 1894 Suceava 134
GOTTLIEB Zerna 1941 died en route 1897 134
GOTTLIEB Zila 1942 Pechora Yitzchak Chaya Rivka Suceava 134
GOTTLOB Anna 1941 Zagory 1913 134
GREIF Herman 1941 Transnistria 1909 134
GREIF Miriam 1941 Transnistria 1911 134
GREIF Rahel 1941 Transnistria 1938 134
GRELLER Regina 1941 Berşad 1893 134
GROPER Etel 1942 Lucinci Yitzchak Fruma Moshe 1891 Suceava 134
GROPER Hani 1941 Charininka(?) 1901 134
GROSS Fani 1942 Mogilev Zuka Sosia Suceava 134
GROSS Haya Shargorod Zelka Sosia Suceava 134
GROSS Ishaiahu 1943 Morfa Mordechai Esther Suceava 134
GROSS Jankol 1942 Morfa 1870 134
GROSS Karl 1942 Morfa 134
GROSS Miriam Auschwitz Roza Sulca 134
GROSS Sophie 1942 Mogilev Suceava 134
GRUENBERG Meir Shmuel 1942 Lublin Yosef Feiga Suceava 134
GRUENBERG Beer 1942 Mogilev 1888 134
GRUENBERG Berta 1941 Săgurei Sarah 1902 Suceava 134
GRUENBERG Bubi 134
GRUENBERG Dina 1943 Transnistria Mordechai Fayla Burdujeni 134
GRUENBERG Ester 1941 Kazamazov 1879 134
GRUENBERG Hersch 1943 Transnistria Dina Burdujeni 134
GRUENBERG Josef 1941 Lucinci Eizik Kreintze Burdujeni 134
GRUENBERG Josef 1942 Morfa Baruch Tzipora 1906 Suceava 134
GRUENBERG Kreinze 1941 Lucinci Eizik Burdujeni 134
GRUENBERG Max 1942 Zagory 1913 134
GRUENBERG Peppy 1942 Transnistria Suceava 134
GRUENBERG Rita 1942 Transnistria Yosef Pepi Suceava 134
GRUENBERG Sara 1942 Săgurei 1877 Suceava 135
GRUENBERG Selma 1942 Transnistria Yosef Pepi Suceava 135
GRUENWALD Tova Transnistria Abba Măriţei 135
GUTMAN Jacov Suceava 135
GUTMAN Rachel 1941 Mogilev Meir Hersch Suceava 135
GUTMAN Zadok-Shaul 1941 Transnistria Zelig Henya Suceava 135
HAAS Baltzi 1941 Mogilev David Pesya Suceava 135
HAAS Beila 1942 Transnistria David Tzvi Bălăceana 135
HAAS Blima 1944 Morfa 1908 135
HAAS Elias 1942 Popovici 1873 135
HAAS Feiga 1942 Shargorod Asher Zelig Yente Bălăceana 135
HAAS Golda Mogilev Chaim Sarah Arbora 135
HAAS Haim Karl 1942 Shargorod Sumer Leah 1872 Suceava 135
HAAS Herman 1941 Transnistria 1894 135
HAAS Jacov 1942 Shargorod Menashe Hinda 1882 Bălăceana 135
HAAS Jacov Yehuda Briceni Shimon Miriam 1882 Arbora 135
HAAS Jehoshua 1942 Mogilev Menashe Hinda Suceava 135
HAAS Jehudit 1941 Săgurei Yosef Chaya 1873 Suceava 135
HAAS Jetty 1942 Popovici Srul Sarah 1883 Suceava 135
HAAS Judith 1941 Zagory 1871 135
HAAS Leah 1943 Transnistria Yehoshua Zev Malka Arbora 135
HAAS Mendel 1942 Morfa Yehoshua Zev Zisel 1869 Suceava 135
HAAS Moritz 1942 Shargorod Sumer Leah 1876 Suceava 135
HAAS Regina 1942 Shargorod Sumer Leah 1884 Suceava 135
HAAS Reuven 1941 Săgurei Yehoshua Zev Rachel 1868 Bălăceana 135
HAAS Rivka 1944 Mogilev 1924 135
HAAS Rosa 1941 Mogilev 1879 135
HAAS Taube 1941 Shargorod Avraham Etel 1882 Suceava 135
HAGER Rachel 1942 Morfa Shlomo Gitel 1899 Suceava 135
HAGER Yitzhak 1942 Morfa Moshe Chava 1916 Suceava 135
HAHN Moses 1941 Kopaygorod 135
HAHN Shmuel Transnistria Zev Scheindel Suceava 135
HAJER Malvina Fishel Sarah Suceava 135
HAJER Sara Sally 1941 Kazamazov Yosef Devorah 1896 Suceava 135
HALPER Dvora Transnistria Shaul Leah David Suceava 135
HALPERIN Camillo Grabovets Suceava 135
HALPERIN Frieda 1941 Transnistria Eizik Sarah Suceava 135
HALPERIN Jetta Belgium Moshe Rachel Suceava 135
HALPERN David 1942 Kopaygorod 1910 135
HALPERN Dora 1942 Kopaygorod 1912 135
HALPERN Hersh 1942 Kopaygorod 1936 135
HALPERN Julius 1942 Kopaygorod 1938 135
HAMMER Frieda 1941 Lucinci 1883 135
HAMMER Zeev Transnistria Suceava 135
HANCZENSON Hanna 1943 Vindiceni Yisrael Chasa Burdujeni 135
HARNIK Feiga David Roza Arbora 135
HART Amalia 1944 Shargorod Hersch Hinda 1876 Suceava 135
HART Bruno 1942 Shargorod Shmuel Amalia Suceava 136
HART Dr. Bruno 1943 Shargorod 1899 136
HART Gerta 1943 Shargorod 1903 Suceava 136
HART Rubin 1942 Lucinci 1872 136
HARTFELD Hermann 1942 Transnistria Henry Leah Itzkany 136
HASENFRATZ Aharon 1944 Morfa Leibush Sarah Fruma 1939 136
HASENFRATZ Gedalia 1943 Morfa Yitzchak Meir Malka Suceava 136
HASENFRATZ Nute 1942 Chrolowice Yitzchak Meir Malka 1890 Suceava 136
HASENFRATZ Simon 1941 Kopaygorod 1876 136
HASENFRATZ Yitzhak 1942 Morfa Leibush Sarah Fruma 1936 Suceava 136
HAUSER Moses 1944 Shargorod 1879 136
HAUSVATER Honora 1941 Mogilev 1881 136
HAUSVATER Jetty 1941 Berşad Berl Beila Chaim 1876 Suceava 136
HAUSVATER Lionida Transnistria Kalman Esther Suceava 136
HECHT Daniel 1942 Lucinci Yisrael Sarah 1902 Suceava 136
HECHT Ester 1942 Morfa 1878 136
HECHT Israel 1942 died en route 1877 136
HECHT Israel Jacob 1941 Ukraine Yitzchak Eidel Suceava 136
HECHT Maria 1941 Kazamazov 1881 136
HECHT Meir Aharon 1942 Berşad 136
HECHT Mina 1941 Kazamazov 1879 136
HECHT Miriam 1941 Morfa 1871 136
HECHT Moses 1941 Morfa 1871 136
HECHT Moshe, 1942 Morfa Mendel 1872 Suceava 136
HECHT Rachel 1942 Morfa 1880 136
HECHT Rosa 1942 Kazamazov 1917 136
HEIER Friedrich 1941 Kazamazov 1891 136
HEIER Malvina 1941 Kazamazov 1922 136
HEINISCH Joel 1942 Transnistria Yitzchak Sarah Suceava 136
HEINISCH Miryam 1941 Netanel Rima Suceava 136
HEINRICH Osias 1941 Kazamazov 1890 136
HELD Kalman 1942 Zagory 1872 136
HELD Mendel 1942 Zagory 1890 136
HELD Rachel 1942 Zagory 1877 136
HELD Zipora 1942 Zagory 1897 136
HELLER Etel Transnistria Baruch Yita Sulca 136
HELLER Haim Transnistria Shlomo Michael Etel Sulca 136
HELLER Hana 1941 Lucinci 1878 136
HELLER Israel 1942 Pechora Aryeh Leybush Reizel 1903 Suceava 136
HELLER Jehezkel 1941 Yosef Reizel Suceava 136
HELLER Josef 1941 Mogilev Shimon Roza Suceava 136
HELLER Josef Yechezkel Suceava 136
HELLER Leibish 1941 Lucinci 1877 136
HELLER Reizel Transnistria Yechezkel Suceava 136
HELLER Rivka 1943 Mogilev Zelig Hersch Suceava 136
HELLER Rosa 1943 Mogilev Yechezkel 1917 Suceava 136
HELLER Shimon Mogilev Yechezkel Tova Itzkany 136
HELLER Shimtsa 1942 Mogilev 1877 136
HELLER Tova Transnistria Suceava 137
HELMAN Hersh 1942 Mogilev 1870 137
HELMAN Honora 1942 Mogilev 1871 137
HELMAN Yanku 1942 Mogilev 1872 137
HELZER Ervin Trihaty Baruch Maltzia Suceava 137
HEMSIG Avner 1942 Transnistria Mordechai Dormăneşti 137
HEMSIG Jocheved 1942 Transnistria Mordechai Dormăneşti 137
HENIG Ester 1941 Mogilev Menachem Mendel Sarah Sulca 137
HERLING Brenza 1941 Shargorod 1934 137
HERLING Fani 1941 Shargorod 1906 137
HERLING Jeta 1942 Mogilev 1900 137
HERLING Mishel 1941 Shargorod 1933 137
HERMAN Hersch 1942 Shargorod 1878 137
HERMAN Hinda 1942 Shargorod 1880 137
HERMAN Leib 1943 Shargorod 1930 137
HERMANN Aharon 1941 Shargorod Yisrael 1900 Suceava 137
HERMANN Benjamin 1942 Morfa Suceava 137
HERMANN Berl 1942 Stanislav Moshe Etel Mituca 137
HERMANN Gertrude 1941 Shargorod Aharon-Moshe Chaya Suceava 137
HERMANN Gitel 1942 Transnistria Soshe Chaya Suceava 137
HERMANN Karl Transnistria Yisrael Hinda Suceava 137
HERMANN Trude 1941 Shargorod Moshe Klara 1917 Suceava 137
HERMES Max 1942 Bug 1914 137
HERMES Rina 1942 Bug 1915 137
HERMES Ruth 1942 Bug 137
HERNIS Anna Transnistria Hersch Leib Etel Suceava 137
HERNIS Bubi 137
HERNIS Max 1942 Transnistria Yitzchak Esther Suceava 137
HERNIS Shoshana 1943 Berşad Hersch Leib Etel Suceava 137
HERSCHMAN Carol 1943 Rovno 1883 137
HERSHCOVICI Herman 1942 Transnistria Avraham Burdujeni 137
HERSHCOVICI Hersh 1942 Transnistria Shlomo Malka Burdujeni 137
HERSHCOVICI Lea Yitzchak Chaika Burdujeni 137
HERSHCOVICI Mali 1941 Berşad 1917 137
HERSHCOVICI Matilda 1943 Shargorod 1903 137
HERSHCOVICI Mordechai Trihaty Yitzchak Rivka Burdujeni 137
HERSHCOVICI Viki Transnistria Yitzchak Burdujeni 137
HERSHCOVICI Yitzhak 1942 Transnistria Tzvi ? Suceava 137
HERSHCOVICI-KORNACI Avram Transnistria Herman Szali Burdujeni 137
HERSHCOVICI-KORNACI Carol Transnistria Herman Szali Burdujeni 137
HERSHCOVICI-KORNACI Moses 1945 Shargorod 1880 137
HERSHCOVICI-KORNACI Rivka Transnistria Herman Szali Burdujeni 137
HERSHCOVICI-KORNACI Sally 1942 Transnistria Herman Burdujeni 137
HERSHCOVICI-KORNACI Salomon Transnistria Herman Szali Burdujeni 138
HERSHCOVICI-KORNACI Sammy Transnistria Herman Szali Burdujeni 138
HESNER Keila 1942 Shargorod Rafael Manya Cacica 138
HESNER Moshe 1942 Shargorod Cacica 138
HILSENRAD Adolf 1942 Varvarovka 138
HILSENRAD Sara 1941 Azrineci 138
HILSENRAT Josef 1942 Bilki Suceava 138
HIRSCHORN Sali 1942 Zagory 1878 138
HOERER Hersch 1941 Shargorod 1875 138
HOERER Shmuel David 1942 Shargorod 1875 Rădăuţi 138
HOLDENGREBER Israel 1942 Shargorod Mordechai Moshe Chaya Suceava 138
HOLLINGER Hilda 1942 Shargorod Yehudit 1908 Suceava 138
HOLLINGER Hilda 1943 Mogilev 1913 138
HOLLINGER Jehudit 1942 Shargorod 1878 Suceava 138
HOLLINGER Nacha Shlomo Yocheved Suceava 138
HOLZBERG Chaia Transnistria Yitzchak Suceava 138
HOLZBERG Meir 1941 Berşad 1893 138
HOLZBERG Pepi 1942 Popovici 1885 138
HOPMEIER Alter 1941 Lucinci Shimon Shayna Burdujeni 138
HOPMEIER Avraham 1942 Shargorod Eliahu Yitzchak 1886 Suceava 138
HOPMEIER Israel Mogilev Shimon Shayna Burdujeni 138
HOPMEIER Moshe 1941 Lucinci Shimon Shayna Burdujeni 138
HOPMEIER Pepi 1944 Mogilev 1901 138
HOPMEIER Scheina 1941 Lucinci Moshe Channah Burdujeni 138
HOPMEIER Schlomo Mogilev Suceava 138
HORN Avraham Transnistria Yishayahu Yitte Suceava 138
HORN David Schalom Yishaya Yitte Suceava 138
HORN Eiga Transnistria Yishaya Yitte Suceava 138
HORN Elka Feiga Transnistria Yishayahu Yitte Suceava 138
HORN Gitza Yishayahu Yitte Suceava 138
HORN Ishaiahu Transnistria Suceava 138
HORNSTEIN Berta 1942 Shargorod Suceava 138
HOROWITS Dr. Walter 1943 Dzhurin 1885 138
HUBER Zosha 1942 Auschwitz Şerbăuţi 138
HUEBNER Aharon 1942 Riga Berl Suceava 138
HUEBNER Bela Transnistria Meir Suceava 138
HUEBNER Berta 1941 Conovei 1880 138
HUEBNER Meir 1941 Conovei Michel Bluma 1866 Suceava 138
HUEBNER Perez 1942 Transnistria 1898 wife and two children 138
HUEBNER Shimshon 1944 Chernowitz Feivush 1884 Suceava 138
HUEBNER Yosef Leib 1941 Kopaygorod 1905 138
HUNDERT Chaia Transnistria Shlomo Miriam Suceava 138
HURTIG Etia Shargorod Leib Suceava 138
HURTIG Leib Transnistria Suceava 138
HURTIG Yetti 1942 Shargorod 1882 138
HUSS Blima Auschwitz Yakov Chaya Suceava 138
HUTMANN Amalia 1941 Shargorod Michael Karolina 1889 Suceava 139
HUTMANN Henriette 1942 Shargorod Michael Karolina 1888 Suceava 139
HUTMANN Karolina 1941 Vindiceni Yisrael Reuven Rachel 1861 Suceava 139
HUTMANN Salomon 1941 Morfa Michael Karolina 1885 Suceava 139
HUTMANN Willhelm 1941 Morfa Michael Karolina 1881 Suceava 139
IMBERMAN Eliezer 1943 Moshe Chaya Suceava 139
IMBERMAN Pesya 1943 Chaim Feiga Suceava 139
IRA Avraham 1943 Transnistria Hinda Leah Burdujeni 139
IRA Baruch 1943 Transnistria Avraham Hinda Leah Burdujeni 139
IRA Hinda Lea 1942 Transnistria Avraham Burdujeni 139
ISOFEL Chaya 1941 Mogilev 1877 139
ISRAEL Cecilia Transnistria Tzvi Fani Suceava 139
ISRAEL Fany 1942 Transnistria Mendel Gitel Suceava 139
ISRAEL Sara Transnistria Shaya Suceava 139
ITZIK Moshe 1942 Transnistria Yosef Devorah Burdujeni 139
ITZKOVICI Heniya 1943 Morfa Yitzchak Chaya Rivka Suceava 139
ITZKOVICI Rachel 1942 Pechora Avraham-Leib Hani Suceava 139
JACKER Berna 1941 Berşad 1893 139
JACKER Leova 1941 Berşad 1921 139
JACKER Reuven 1941 Berşad 1925 139
JACKER Wolf 1941 Berşad 1891 139
JAEGER Leib 1941 Koshernitza 1876 139
JAEGER Mina 1941 Kazamazov 1881 Suceava 139
JANCOVICI Rachel 1942 Mogilev Zalman 1872 Burdujeni 139
JANKOVICI Zalman 1942 Mogilev 1876 139
JANKU Tzipora Vinnitsa Avraham Tzivcha Burdujeni 139
JANOVICI Avraham 1942 Lucinci Burdujeni 139
JATZIK Rahmiel Transnistria Hannah Burdujeni 139
JOSUP Haim 1942 Mogilev Yosef Beila Burdujeni 139
JOSUPOVICI 1942 Shargorod 1862 139
JOSUPOVICI Efraim 1942 Mogilev 1937 139
JOSUPOVICI Elias 1942 Mogilev 1937 139
JUDKE Freida 1941 Mogilev Moshe Burdujeni 139
JUDKO Beila Burdujeni 139
JUDKO Fany 1941 Mogilev Aharon Rozia Burdujeni 139
JUDKO Mendel 1941 Burdujeni 139
JUDKO Perel 1943 Gershon Rivka Burdujeni 139
JUDKO Raizel 1941 Burdujeni 139
JUDKO Zehariya, Transnistria Mendel Reizel Burdujeni 139
JURGRAU Berl 1943 Bug 1885 139
JURGRAU Klara 1943 Bug 1889 139
JURGRAU Moses 1943 Bug 1925 139
JURGRAU Sara 1943 Bug 1922 139
JURMAN Ester 1941 Lohaty(?) 1882 Suceava 139
JURMAN Haya Transnistria Suceava 139
JURMAN Peppy Esther Suceava 139
JUSTER Anna, 1941 Lucinci Burdujeni 140
JUSTER Hemda 1941 Lucinci Anna Burdujeni 140
KAHN Anna 1942 Kazamazov 1912 140
KAHN Berta 1941 Shargorod 1922 Suceava 140
KAHN Gusta 1942 Kopaygorod 1897 140
KAHN Hersh 1941 Kopaygorod 1899 140
KAHN Iziu 1942 Kopaygorod 1925 140
KAHN Leib 1943 Morfa 1900 140
KAHN Leizer 1943 Kopaygorod 1928 140
KAHN Simon 1942 Transnistria 1918 140
KAIN Alexander Auschwitz Yakov Devorah Sulca 140
KALENSTEIN Frieda Transnistria Burdujeni 140
KALENSTEIN Wolf Transnistria Suceava 140
KALMAN Haim 1943 Transnistria Mordechai Tova Burdujeni 140
KAMFER Gitel Yitzchak Chava Suceava 140
KAMFER Gitel 1942 Morfa Aharon Pola Suceava 140
KAMFER Rivka Transnistria Moshe Yisrael Rachel Suceava 140
KAMINSKY Pessel Transnistria Yehuda Aryeh Malka Ilişeşti 140
KANFER (FREILICH) Gitel 1942 Morfa Suceava 140
KARNIOL Ester 1942 Morfa Chaim-Zev Rachel 1872 Suceava 140
KARON Taube 1942 Shargorod 1891 140
KASVAN Dvora 1941 died en route 1890 140
KASVAN Elias 1941 Yampol 1861 140
KASVAN Neli 1941 Berşad 1924 140
KASVAN Toni 1942 Shargorod 1890 140
KATZ Berta 1942 Shargorod 1897 140
KATZ Ester Lucinci Moshe Channah Burdujeni 140
KATZ Ester Transnistria Ruth Burdujeni 140
KATZ Fritzi 1942 Struma Zsigmond Frida Itzkany 140
KATZ Haim 1941 Transnistria Moshe Kenia Burdujeni 140
KATZ Havraham 1942 Shargorod 1890 140
KATZ Ilse 1942 Struma Zsigmond Frida Itzkany 140
KATZ Kenia Lucinci 140
KATZ Malvina 1942 Shargorod 1922 140
KATZ Mordehai Lucinci 140
KATZ Moshe Lucinci Burdujeni 140
KATZ Moshe Pechora David Esther Burdujeni 140
KATZ Regina 1942 Shargorod 1935 140
KATZ Siegmund 1942 Struma Fritzi Itzkany 140
KATZ Sofi 1943 Morfa 1880 140
KAUFMAN Asher Mogilev Moshe Sarah Suceava 140
KAUFMAN Berta 1942 Shargorod 1914 140
KAUFMAN Feiga Mogilev Shimon Asher Sarah Suceava 140
KAUFMAN Haim 1942 Zagory 1908 140
KAUFMAN Mali 1941 Morfa 1895 140
KAUFMAN Moshe 1941 Kopaygorod 1893 140
KAUFMAN Pepi 1941 Popovici 1893 140
KAUFMAN Pepi 1941 Conovei 1886 141
KAUFMAN Rivka 1942 Zagory 1920 141
KEIZ Coca Kaila 1942 Transnistria Suceava 141
KERN Bernhard 1942 Shargorod Suceava 141
KERN Janet 1944 Shargorod 1887 141
KERN Sender Transnistria Suceava 141
KERZNER Dvora 1941 Shargorod Meir Shlomo Talcha 1868 Suceava 141
KERZNER Mendel 1941 Shargorod Shlomo Feiga Suceava 141
KIMMEL Betty Transnistria Suceava 141
KIMMEL Bosia 1942 Shargorod 1872 141
KIMMEL Faibel 1942 Kopaygorod Leizer Basi 1899 Suceava 141
KIMMEL Lotte 1942 Shargorod Shmuel Minga 1905 Suceava 141
KIMMEL Otilia Transnistria Suceava 141
KINSBRUNER Elizabeth 1942 Bug 1919 141
KINSBRUNER L. 1942 Bug 1914 141
KINSBRUNER Mari 1942 Bug 1903 141
KISSMAN David 1942 Transnistria Bentzion Brana Itzkany 141
KLANG Chasia 1942 Transnistria Chaim David Brana Suceava 141
KLAR Berta 1942 Shargorod 1866 141
KLAR Herman 1942 Shargorod 1868 141
KLEIN Bettina 1942 Shargorod Moshe Honora 1826 Suceava 141
KLEIN Fany 1942 Kopaygorod Yechezkel 1885 Suceava 141
KLEIN Josef 1944 Auschwitz Sulca 141
KLEIN Kurt 1942 Kopaygorod Zushe David Feiga 1923 Suceava 141
KLEIN Max 1942 Shargorod 1904 141
KLEIN Moshe 1942 Shargorod Rafael Honora 1899 Suceava 141
KLEIN Rachel 1944 Auschwitz Yosef Sarah Sulca 141
KLEIN Ruti Moritz Honora Suceava 141
KLEIN Sara 1944 Auschwitz Moshe Aryeh Esther Sulca 141
KLEINBERG Zeev 1941 Yitzchak Fani Burdujeni 141
KLIEGER Ben-Zion 1942 Dzhurin Aryeh Hentzia Suceava 141
KLIEGER Binyamin 1942 Dzhurin 1890 141
KLIEGER Etel 1942 Berşad Hersch Leib Roza 1893 Rădăuţi 141
KLIEGER Hanna Shargorod Beila Suceava 141
KLIEGER Haya 1943 Berşad Hersch Leib Etel Suceava 141
KLIEGER Hersh Leib 1942 Bug Yisrael Bella 1878 Suceava 141
KLIEGER Jetty 1942 Scăzineţi Tuvia Rivka 1929 Suceava 141
KLIEGER Klara 1942 Bug Max Etel 1908 Suceava 141
KLIEGER Rene 1942 German territory 1909 141
KLIEGER Rika 1942 Scăzineţi Anschel Reiza Suceava 141
KLIEGER Rika 1942 Lucinci 1914 141
KLIEGER Rivka, 1941 Vinnitsa Anschel Tova Suceava 141
KLIEGER Rivka, 1942 Mogilev Eidel Roza Tova Suceava 141
KLIEGER Tobias 1941 Shargorod 1901 wife and daughter (age 12) 141
KLIEGER Yeshayahu 1941 Mogilev Socher Devorah Suceava 141
KLIEGER Zeev 1942 Mendel Chaya Suceava 141
KLIEGER Zelig 1942 Shargorod Channah 1866 Suceava 141
KLIER Frieda Transnistria Hersch Leib Suceava 142
KLIER Osias Socher Devortza Suceava 142
KLIER Rivka 1944 Transnistria Osias Frida Suceava 142
KLIFFER Mendel 1942 Shargorod 1906 142
KOCH Dr. Bruno 1942 Shargorod 1904 142
KOCH Gerta 1942 Shargorod 1910 142
KOCH Hanna 1942 Lucinci Yitzchak Pesia Alta 1872 Suceava 142
KOCH Israel 1941 Mogilev Zima 1866 Suceava 142
KOENIG Beltsa 1941 Iasi 1891 142
KOENIG David 1941 Iasi 1922 142
KOENIG Herman 1941 Czudyn 1868 142
KOENIG Prof. Yaakov 1941 Iasi 1888 142
KOERNER Avraham 1941 Transnistria Pavel Miriam Suceava 142
KOERNER Elizabeth Baruch Yentel Suceava 142
KOERNER Erna 1943 Lucinci 142
KOERNER Ethel 1942 Mogilev 1872 142
KOERNER Fani 1942 Kopaygorod 1904 142
KOERNER Hava 1942 Kopaygorod 1940 142
KOERNER Isidor, 1942 Kopaygorod Elizabet 1900 Suceava 142
KOERNER Izik 1943 Lucinci 1901 and his wife 142
KOERNER Moshe Wolf 1942 Shargorod 1872 Suceava 142
KOHN Leon 1941 Mogilev Simon Tovi Suceava 142
KOLBER Sieghard 1944 Tiraspol Arnold Babi 1920 Suceava 142
KOPEL Moses 1942 Mogilev 1901 142
KOPER Yitzhak Mogilev David Scheindel Burdujeni 142
KORA Artur 1945 Suceava 1915 142
KORN Avraham Vinnitsa Liber Esther Rachel Burdujeni 142
KORN Lieber Lucencic Berl Esther Burdujeni 142
KOSMAN Hanziya, 1942 Shargorod 1900 Suceava 142
KOSMAN Leizer 1944 Leizer Nechama Sulca 142
KOSTINER Avraham 1941 Mogilev Yehuda Leib Malka 1859 Suceava 142
KOSTINER Batiya 1942 Ovodovka Shmuel Leib Sulca 142
KOSTINER Josef 1941 Mogilev Litman Frima 1856 Suceava 142
KOSTINER Josef 1943 Shargorod Yisrael Fruma 1863 Suceava 142
KOSTINER Moshe 1941 Morfa Yehuda Leib Malka 1869 Suceava 142
KOSTINER Shmuel 1941 Sulca 142
KOSTINER Susia 1942 Morfa Nechemia Roza 1870 Suceava 142
KOSTINER Suzzy Morfa 142
KRAEMER Dvora Morkovka Comăneşti 142
KRAEMER Erwin 1942 Shargorod 1912 142
KRAEMER Leon 1942 Shargorod 1882 142
KRAEMER Lion 1942 Shargorod 1882 Suceava 142
KRAEMER Siegfried 1942 Shargorod 1899 Suceava 142
KRAEMER Sofia 1942 Shargorod 1872 142
KRAFT Berl 1941 Mogilev Avraham Sarah Arbora 142
KRAFT Berl 1942 Devorah Suceava 142
KRAFT Brane 1943 Shargorod Suceava 142
KRAFT Tzipora 1942 Suceava 143
KREINDLER Sali Transnistria Solomon Mali Suceava 143
KREINITZ Eti 1942 Zagory 1868 143
KREINTER Avraam 1941 Berşad 1887 143
KREINTER Lea 1941 Berşad 1871 143
KREINTER Osher 1941 Berşad 1903 143
KREISEL Edi 1942 Kazamazov 1940 143
KREISEL Edith 143
KREISEL Herman 1941 Horodok Wolf Pepi 1882 Suceava 143
KREISEL Jetti 1942 Horodok 1907 143
KREISEL Mintzi 1941 Kazamazov Mozes Mana 1901 Suceava 143
KREISEL Mirtza 143
KREISEL Moshe 143
KREISEL Mozes 1942 Kazamazov Avraham Etel 1900 Suceava 143
KREISEL Rosa 1943 Horodok Sender Sarah 1884 Suceava 143
KREISEL Sandi 1942 Horodok Wolf 1929 Suceava 143
KREISEL Sidi 1942 Horodok 1930 143
KREISEL Wolf 1942 Horodok Herman Roza 1907 Suceava 143
KRELL Machle 1942 Transnistria Shlomo Suceava 143
KRUMHOLZ Jetty 1941 Vinnitsa Menachem Mendel Esther Sulca 143
KUBERT Hana 1941 Shargorod 1890 143
KUBERT Moshe 1942 Shargorod Suceava 143
KUGLER Gedaliya 1941 Lucinci Sarah Burdujeni 143
KUGLER Mendel Krizopol Katriel Suceava 143
KUGLER Sara 1941 Lucinci Burdujeni 143
KUGLER Shmuel 1941 Lucinci Gedalia Sarah Burdujeni 143
KUPFERBERG Berta Cireş Chaim Gitel Zsigmond Suceava 143
KUPFERBERG Siegmund Cireş Berta Suceava 143
KUPFERSCHMIDT Reuven David Itti Klara Suceava 143
KURZ Anna 1941 Shargorod 1876 143
KURZ Efraim 1941 Shargorod 1874 143
KURZ Frieda 1941 Shargorod 1906 143
KURZ Haya Tzvi Gitel Suceava 143
KURZ Herman 1941 Shargorod 1899 143
KWEIT Leib 1941 Secureni 1876 143
LACHS Isashar 1940 Costina Yosef Sarah Burdujeni 143
LADEN Gusta 1942 Shargorod 1886 143
LAKNER Morris 1941 Yoel Yente Sulca 143
LAKNER Rivka Transnistria Feivel Suceava 143
LANDAU Markus 1943 Berşad 1891 143
LANDAU Mishel Kopaygorod Samuel Golda Itzkany 143
LANDMAN Jaacov Eliezer Reizel Feiga Suceava 143
LANDMAN Litza 1942 Shargorod Yakov-Koppel Suceava 143
LANDMAN Mari 1942 Shargorod 1894 143
LANDVER David 1941 Burdujeni 143
LANDVER Jully 1941 Lucencic David Etel Burdujeni 143
LANGBERG Sara Yakov Suceava 143
LANGER Klara 1942 Shargorod Shabtai 1871 Suceava 144
LANGER Yeshayahu 1941 Atachi Suceava 144
LASTER Aharon 1944 Mogilev Burdujeni 144
LASTER Chaia 1944 Lucinci Burdujeni 144
LASTER Chaika 1944 Mogilev Meir Roiza Burdujeni 144
LASTER Chana 1944 Mogilev Burdujeni 144
LASTER Max 1944 Mogilev Burdujeni 144
LASTER Sheindl 1944 Mogilev Burdujeni 144
LASTER Yosef 1944 Mogilev Burdujeni 144
LASTER Zerna 1944 Mogilev Burdujeni 144
LAUER Abel 1942 Balta 1924 144
LAUER Israel 1941 Transnistria Smil Rachel Burdujeni 144
LAUER Jehudit 1941 Transnistria Smil Rachel Burdujeni 144
LAUER Josef 1942 Mogilev Shmuel Roza Suceava 144
LAUER Kalman 1941 Transnistria Smil Rachel Burdujeni 144
LAUER Leib Transnistria Sachne Channah Suceava 144
LAUER Leon 1942 Balta 1909 144
LAUER Lidia Mogilev Lonya Roza Suceava 144
LAUER Moshe 1941 Mogilev Smil Rachel Burdujeni 144
LAUER Rachel 1941 Mogilev Yosef Leib Esther Burdujeni 144
LAUER Rosa 1942 Mogilev Shmuel Leib Suceava 144
LAUER Sali 1942 Balta 1909 144
LAUER Sara 1941 Transnistria Smil Rachel Burdujeni 144
LAUER Shmil 1941 Transnistria Kalman Sarah Burdujeni 144
LAUER Shmuel Sulca 144
LAUER Yitzhak 1941 Transnistria Smil Rachel Burdujeni 144
LAUFER Bernhard 1942 Yampol 1882 144
LAUFER Bertha 1941 Berşad 1901 144
LAUFER Izik 1941 Chernowitz 1900 144
LAUFER Leibel 1941 Obukhov Menachem Pesia 1931 Suceava 144
LAUFER Litman 1941 Seldin 1877 144
LAUFER Mechel 1941 Mogilev 1925 144
LAUFER Michael, Transnistria Menachem Pesia Suceava 144
LAUTMAN Brane 1943 Kopaygorod 1890 144
LAZAROVICI Malka 1943 Vinnitsa Eliezer Vika Burdujeni 144
LAZAROVICI Malka Mogilev Avraham Viki Burdujeni 144
LAZAROVICI Meir 1943 Mogilev Leizer Henya Burdujeni 144
LAZAROVICI Meir 1942 Mogilev Tzipora Burdujeni 144
LAZAROVICI Rosa 1942 Transnistria Yisrael Rachel Burdujeni 144
LAZAROVICI Shama 1942 Mogilev Burdujeni 144
LAZAROVICI Shimon 1942 Mogilev Shlomo Kreintze Burdujeni 144
LAZAROVICI Shmil 1942 Shargorod 1923 144
LAZAROVICI Zipora 1943 Transnistria Burdujeni 144
LAZAROVICI Zipora 1944 Mogilev Itzik Yente Burdujeni 144
LAZEROVICI Zalman Mogilev Meir Tzipora Burdujeni 144
LECHNER Bunia 1941 Transnistria Sulca 144
LECHNER Israel 1942 Lucinci Yakov Henya 1882 Suceava 144
LECHNER Joel 1941 Sulca 144
LECHNER Mendel 1941 Lucinci Yakov Tova 1888 Sulca 145
LECHNER Regina 1942 Shargorod 1870 145
LECHNER Rivka 1941 Transnistria Fishel Sarah Suceava 145
LEDERMAN Rivka 1944 Transnistria Baruch Sarah Burdujeni 145
LEHRER Avraam Shargorod Age 46 145
LEHRER Ida Berşad Moshe Sarah Sulca 145
LEIB Elias 1941 Morfa 1888 145
LEIB Rachel 1942 Transnistria Menachem Channah Burdujeni 145
LEIBERSOHN Moshe Transnistria Nachum Malka Suceava 145
LEIBOVICI Benjamin 1943 Mogilev Shimon Yente Suceava 145
LEIBOVICI Eisidor 1942 Shargorod 1921 145
LEIBOVICI Eke 1942 Transnistria Moshe Rachel Burdujeni 145
LEIBOVICI Fani 1942 Shargorod 1928 145
LEIBOVICI Haim 1942 Zenkov Nachum Channah Burdujeni 145
LEIBOVICI Haim 1942 Pechora Binyamin-Abba Tzipora Tynok 145
LEIBOVICI Hanna 1942 Transnistria Nachum Burdujeni 145
LEIBOVICI Janet Age 6 145
LEIBOVICI Leib 1943 Mogilev 1937 145
LEIBOVICI Mali 1942 Shargorod 1924 145
LEIBOVICI Moshe Transnistria 145
LEIBOVICI Rosa Mogilev Suceava 145
LEIBOVICI Shendel Age 3 145
LEIBOVICI Tsirl 1942 Shargorod 1893 145
LEIBOVICI Zipora 1942 Pechora Yitzchak Chaya Binyamin 1907 Suceava 145
LEIZER Gitel 1941 Mogilev Shimshon Scheindel Burdujeni 145
LEIZER Jusup Mogilev Osya Gitel Burdujeni 145
LEIZER Shimshon 1942 Mogilev Shlomo Kreintze Burdujeni 145
LEIZER Zalman 1944 Mogilev Meir Tzipora Burdujeni 145
LEKER Yaakov 1942 Morfa 1884 145
LESNER Avraham Sulca 145
LESNER Erika 1941 Ovodovka Leon Sulca 145
LESNER Haya 1942 Sulca 145
LESNER Hinda 1943 Bug Yakov Moshe Yehudit Sulca 145
LEV Vera 1943 Shargorod Berko Golda Suceava 145
LEVI Aharon 1942 Transnistria Yitzchak Edit Burdujeni 145
LEVI Dr. Ludvig 1941 Shargorod 1882 145
LEVI Mirel 1942 Morfa Yosef Moshe Costina 145
LEVI Shmuel 1942 Transnistria Yitzchak Edit Burdujeni 145
LEVI Shmuel 1941 Lukovo Yosef Moshe Mirel Costina 145
LEVI Yitzhak 1942 Mogilev Burdujeni 145
LEVITMAN Brana 1942 Kopaygorod Benik Chaya Mordechai Suceava 145
LEVITS Shamo 1941 Bug 1903 145
LEXNER Israel Hersh Shargorod Dov Channah Cacica 145
LICHTBAUM Bruno 1942 Kazamazov 1924 145
LICHTBAUM Gusta 1942 Kazamazov 1908 145
LICHTBAUM Pepi 1942 Kazamazov 1899 145
LICHTBAUM Sali 1942 Kazamazov 1921 145
LICHTENBAUM 1941 Dzhurin Suceava 145
LIEBERSOHN Recha Transnistria Yisrael Sofia Suceava 146
LIEBLEIN Avraham 1942 Sakdzinetz(?) 146
LIEBLEIN Gita, Beila 1942 Sakdzinetz(?) 146
LIEBLEIN Haya 1941 Transnistria Moshe Avraham Suceava 146
LIEBLEIN Maltsi 1942 Sakdzinetz(?) 146
LIFSCHITZ Bracha 1942 Kopaygorod 1931 146
LIFSCHITZ Israel Auschwitz Yerucham Sulca 146
LIFSCHITZ Regina 1942 Kopaygorod 1924 146
LIFSCHITZ Yosef 1942 Kopaygorod 1885 146
LIQUORNIK Feiga 1942 Mogilev 1933 146
LIQUORNIK Jehoshua Transnistria Nachum Rivka Suceava 146
LIQUORNIK Leizer 1942 Morfa 1872 146
LIQUORNIK Nahum Yeshayahu Feiga Bălăceana 146
LIQUORNIK Pinkas 1942 Mogilev 1944 146
LIQUORNIK Rachel Mogilev Suceava 146
LIQUORNIK Rivka 1942 Mogilev Wolf Reisel 1877 Bălăceana 146
LIQUORNIK Sheindl 1942 Morfa Shlomo Rădăuţi JURGRAU 146
LIQUORNIK Tzipora 1942 Mogilev Yehoshua Bella 1902 Bălăceana 146
LIQUORNIK Wolf 1942 Mogilev 1900 146
LIQUORNIK Zindel 1943 Morfa 1873 146
LOEBEL Berl 1942 Shargorod Babci Suceava 146
LOEBEL Berta 1942 Shargorod Berl Channah Zelig 1886 Suceava 146
LOEBEL Betty Shargorod Zelig Suceava 146
LOEBEL Hari 1942 Dzhurin 1923 146
LOEBEL Lotty 1941 Transnistria Efraim Rachel Sulca 146
LOEBEL Rivka 1942 Berşad 1894 146
LOEBEL Yaakov 1942 Berşad 1881 146
LOTINGER Fani 1941 Balta 1885 146
LOTINGER Gershon 1941 Balta 1889 146
LUDMIR Zlate 1941 Berşad 1906 146
LUPOVICI Rivka 1941 Transnistria Leib Itzkany 146
MAINZER Betti 1942 Shargorod 1878 146
MANASH Avraham 1942 Meir Esther Burdujeni 146
MANASH Jaacov 1942 Lucinci Meir Sarah Leah Burdujeni 146
MANASH Janko 1941 Lucinci Meir Burdujeni 146
MANASH Sima 1941 Lucinci Burdujeni 146
MANN-GOTHELF' David 1941 Mogilev 146
MARBACH Tina 1941 Shargorod 146
MARCO Itzik Burdujeni 146
MARCU Ester 1942 Lucinci Binyamin Sarah Suceava 146
MARCU Leizer, 1944 Mogilev Shlomo Chaika Suceava 146
MARCUS Benno 1944 Suceava Yosef Leib Esther Suceava 146
MARCUS Lion 1943 Shargorod Anna 1897 146
MARCUS Moshe 1943 Morfa Szali 1887 146
MARCUS Moshe 1942 Morfa Yitzchak Devorah Suceava 146
MARETZEIER Hana 1941 Shargorod 1876 146
MARETZEIER Hanza 1941 1864 146
MARETZEIER Leizer 1942 Kopaygorod 1859 147
MARETZEIER Mendel Eliezer Rachel Suceava 147
MARETZEIER Mendel 1942 Mogilev Leizer Shprina 1910 Suceava 147
MARGEL Erna 1943 Mogilev 1913 147
MARGEL Hezkel 1943 Mogilev 1913 147
MARGEL Itsik 1943 Mogilev 1911 147
MARGEL Tauba 1943 Mogilev 1940 147
MARGEL Wiki 1943 Mogilev 1911 147
MARGEL Zaidel, 1943 Mogilev 1875 Suceava 147
MARGEL Zili 1943 Mogilev 1877 147
MARGULIES Arik Transnistria Leizer Shoshana Suceava 147
MARGULIS Efraim 1942 Morfa Perla 1872 Suceava 147
MARGULIS Leizer 1941 Transnistria Naftali Shoshana Suceava 147
MARGULIS Orbik 1942 Lucinci 1887 147
MARGULIS Perl 1942 Morfa Litman Fruma 1877 Suceava 147
MARIAN Malka 1941 Shargorod 1879 147
MARIAN Mina 1942 Transnistria Avraham Shayna 1871 Suceava 147
MARIAN Moshe 1941 Shargorod 1869 Suceava 147
MARIAN Refael 1941 Shargorod 1922 Suceava 147
MARIAN Regina 1944 Transnistria Suceava 147
MARION Leibel & wife 1942 Mogilev 1872 147
MARLAUB Fritz 1942 Morfa Feivush 1887 Tişăuţi 147
MAULER Frima 1942 Ovodovka 1941 147
MAULER Mozi 1942 Ovodovka 1902 147
MAULER Zisel 1942 Ovodovka 1914 147
MAURER ENGLER Gita 1941 Transnistria 1936 147
MAURER Haya Zirl 1941 Transnistria 1936 147
MAURER Jeni Lola 1941 Transnistria 1929 147
MAURER Sima Pechora Avraham Yakov Suceava 147
MECHLOVICI Heni 1942 Morfa 1892 147
MECHLOVICI Mechel 1942 Morfa 1889 147
MEILER Elias 1942 Mogilev 1907 147
MEILER Kari 1942 Mogilev 1931 147
MEILER Koina 1942 Transnistria Yakov Suceava 147
MEILER Sofi 1942 Mogilev 1908 147
MEIR Avraham 1943 Transnistria Feiga Sulca 147
MEIR Feiga 1943 Transnistria Avraham Sulca 147
MEIR Isak 1941 Transnistria 1880 147
MEIR Israel 1942 Kopaygorod Shabtai Bella Ilişeşti 147
MEIR Regina 1942 Shargorod 1882 147
MEIR Rivka Transnistria Yoel Burdujeni 147
MEIR Tauba 1942 Transnistria Moshe Netta Chava Ilişeşti 147
MEIR Tauba Transnistria Moshe Leah Suceava 147
MEIR Zili 1941 Kopaygorod 1890 147
MEIROVICI Feige Mogilev Eliezer Zisel Burdujeni 147
MEIROVICI Meir Vinnitsa Shamai Bilha Burdujeni 147
MEISELS Berta 1941 Mogilev 1893 147
MEISELS Haim 1941 Mogilev 1891 147
MEISELS Jetti 1941 Mogilev 1923 148
MEISELS Sali 1941 Mogilev 1929 148
MEISER Rosa Shargorod Shabtai Izidor Suceava 148
MEISHLOVICI Heniya 1942 Transnistria Mordechai Esther Suceava 148
MEISHLOVICI Michael 1942 Transnistria Henya Suceava 148
MELER Jehezkel 1942 Morfa Nachman Leah 1872 Suceava 148
MELI Gitel Lucinci Yankel David Babi Suceava 148
MELZER Avraam 1944 Tulchyn 1911 148
MELZER Mina 1942 Mogilev 1881 148
MENASCHES Frieda Transnistria Meshulam Suceava 148
MENSCHEL Berta 1941 Shargorod Mendel Rivka 1921 Suceava 148
MENSCHEL Ela Shargorod Mendel Rivka Suceava 148
MENSCHEL Mendel 1942 Shargorod Natan Elka 1883 Suceava 148
MENSCHEL Rivka 1941 Shargorod Chanan Golda 1887 Suceava 148
MERDINGER Leo Joel Donbas(?) Yosef Rachel Suceava 148
MERDINGER Moses 1943 Mogilev 1873 148
MERDINGER Rachel 1942 died en route 1872 148
MERDINGER Yosel 1942 Mogilev 1870 148
MERDLER Charlotte Pechora Suceava 148
MERDLER Hersh 1941 Kazamazov 1889 148
MERDLER Lola 1941 Shargorod Yitzchak Zika 1928 Suceava 148
MERDLER Loti 1941 Shargorod 1929 148
MERDLER Shela 1942 Shargorod 1929 148
MERDLER Shifra 1941 Kazamazov 1895 148
MERGLER Max 1941 Berşad 1893 148
MERGLER Mordehai 1942 Transnistria Shmuel Tzipora Suceava 148
MERGLER Shmuel, 1945 Briceni Nuta Scheinda 1870 Suceava 148
MERGLER Simon 1941 Kopaygorod 1896 148
MERGLER Yosef 1942 Kazamazov 1900 148
MERGLER Zipora 1945 Briceni Moshe Rivka 1875 Itzkany 148
MERI Koka 1941 Transnistria Netanel Chaya Suceava 148
MERLAUB Betti 1942 Bug 1897 148
MERLAUB David & wife 1942 Shargorod 1882 148
MERLAUB Elza 1942 Morfa Moshe Channah 1920 Suceava 148
MERLAUB H. 1942 Kopaygorod 1883 148
MERLAUB Haim 1942 Shargorod Hersch Sarah 1886 Suceava 148
MERLAUB Haim 1941 Shargorod 1871 148
MERLAUB Jetti 1942 Shargorod 1872 148
MERLAUB M. 1942 Kopaygorod 1872 148
MERLAUB Natan 1942 Bug 1893 148
MERLAUB Nehama Transnistria Moshe Channah Suceava 148
MERLAUB Netty 1942 Morfa 1900 Suceava 148
MERLAUB Regina 1942 Transnistria Suceava 148
MERLAUB Sidi Shargorod Bibi Suceava 148
MERLING Berta 1941 Kopaygorod 1886 148
MERLING Jaacov 1943 Mogilev 1911 Suceava 148
MERLING Malka 1943 Mogilev Chaim Jetta Suceava 148
MERLING Sara Transnistria David Ita Suceava 148
MICHALOVICI Erna 1942 Morfa 1935 149
MIK Rachel 1942 Morfa 1871 149
MIK Salomon 1943 Shargorod 1888 149
MIK Taube 1942 Morfa 1891 149
MILLER David 1943 Transnistria Suceava 149
MORGENSTERN Sabina, Auschwitz Tuvi Suceava 149
MOSCOVICI Dr. Natan 1942 Bug 1900 149
MOSCOVICI Sasha 1941 Mogilev 1938 149
MOSCOVICI Yitzhak 1942 Lucinci Burdujeni 149
NACHGEHER Benno 1941 Moritz Babi 1920 149
NACHMAN Israel Transnistria Simon Leah Burdujeni 149
NACHMAN Leah Transnistria Shimon Rachel Burdujeni 149
NACHMAN Leah Transnistria Nachman Gitel Burdujeni 149
NACHMAN Mordechai Transnistria Nachman Gitel Burdujeni 149
NACHMAN Simon 1942 Nachman Gitel Burdujeni 149
NACHMAN Tzviya Transnistria Nachman Gitel Burdujeni 149
NADLER Josef Transnistria Pinchas Feiga Leah Burdujeni 149
NADLER Malka Mogilev 149
NAKEI Avraham Scăzineţi Baruch Rachel Leah Burdujeni 149
NAKEI Leah 1942 Scăzineţi Yehoshua Beila Burdujeni 149
NEGER Berta 1941 Mogilev 1869 149
NEGER Mendel Transnistria Yitzchak Rozi Suceava 149
NEUBERGER Hanna 1942 Shargorod Karoly Tova 1862 Suceava 149
NEUBERGER Josef 1942 Shargorod Shalom Channah 1856 149
NEUBERGER Rosa Shargorod Suceava 149
NEUBERGER Shlomo Shargorod Yitzchak Tova Suceava 149
NEUBERGER Shmuel 1942 Shargorod Karoly Szali 1895 Suceava 149
NEUMAN Avraham, 1943 Morfa Chaim Yuta 1885 Bălăceana 149
NEUMANN Aharon 1942 Matityahu Zlata Suceava 149
NEUMANN Frieda 1943 Avraham Yakov Chaya Suceava 149
NEUMANN Haya 1943 Morfa Moshe Pola Bălăceana 149
NEUMANN Israel 1942 Mogilev 1916 149
NICHA Leah Transnistria Avraham Burdujeni 149
NIEDERHOFER Shimon 1942 Morfa Moshe Channah 1893 Suceava 149
NORMAND Josef 1941 Yitzchak Yente 1873 Suceava 149
NOSSIG Herta 1945 Shargorod 1925 149
NUSSBAUM Josef 1942 Shargorod Yehuda Hersch Rivka 1875 Suceava 149
NUSSBAUM EsterRachel 1942 Shargorod Meir Yosef Malka 1877 Suceava 149
OELGIESSER Iosef 1942 Shargorod 1879 149
ORENSTEIN Avraham 1941 Mogilev Suceava 149
ORENSTEIN Berta 1941 Shargorod Avraham 1877 149
OSTER Itzik Lucinci Yoel Malia Burdujeni 149
OSTER Joel 1942 Lucinci Gershon Burdujeni 149
OSTER Joel 1943 Michel Burdujeni 149
OSTER Joel 1942 Mogilev Eizik Channah Burdujeni 149
OSTER Mali 1942 Mogilev Yoel Suceava 149
OSTER Meliya 1942 Lucinci Burdujeni 150
OSTER Michal 1943 Transnistria Yoel Malia Burdujeni 150
OSTER Shaul 1942 Lucinci Eizik Shifra Burdujeni 150
OSTER Yeshaiahu Lucinci Eitzik Shifra Burdujeni 150
OSTERSETZER David 1942 Shargorod 1894 150
OSTFELD 1941 Transnistria Berl Sulca 150
OSTFELD Avraham 1942 Berşad Michael Rivka Sulca 150
OSTFELD Berl 1941 Berşad Michael Rivka Sulca 150
OSTFELD Berl Ovodovka Eizik Frida Suceava 150
OSTFELD David 1942 Bug 1903 150
OSTFELD Fany 1941 Shargorod 1893 150
OSTFELD Nachman 1941 Shargorod 1872 150
OSTFELD Rosa 1943 Bug 1901 150
PARKER Blanka Bug Chaim Tzvi Frida Itzkany 150
PERETS Maria 1942 1892 150
PERETS Moses 1942 1915 150
PERETZ Haim 1942 1880 150
PERETZ Herman 1942 Shlomo Yente Itzkany 150
PERETZ Motel Lucinci Shimon Scheindel Burdujeni 150
PERETZ Nety Shlomo Yente Itzkany 150
PERETZ Rachel 1942 Solomon Itzkany 150
PERLMAN (Daughter) 1942 1938 150
PERLMAN Moses 1942 Transnistria 150
PERLMAN Zigo 1941 Kazamazov Baruch Sarah 1901 150
PERLMAN Zili (his wife) 1942 Mogilev Moshe 1904 150
PERLMUTTER Haya Transnistria Zalman Sulca 150
PERLMUTTER Zalman 1942 Sulca 150
PINKAS Josef Lucinci Yosef Miriam Burdujeni 150
PISEM David Transnistria Moshe Zev Chaya Suceava 150
PISEM David Transnistria Moshe Luba Suceava 150
PISEM Haim Hersch Mogilev Moshe Luba Suceava 150
PISEM Haim Tzvi 1942 Kopaygorod Moshe Zev Chaya 1898 150
PISEM Haya, Sluva Kopaygorod Moshe Zev Suceava 150
PISEM Haya, Sluva Pinchas Rivka Suceava 150
PISEM Zeev Moshe 1941 Kopaygorod Tzvi Chava Suceava 150
PODHEIZER Mina Mordechai Yosef Burdujeni 150
POLAK Baruch Transnistria Shlomo Channah Burdujeni 150
POPIK Moshe 1942 Zgaritza Suceava 150
RACHMUT David 1944 Chernowitz Eliezer Channah 1916 Suceava 150
RACHMUT Dr. Chune 1941 Mogilev 1871 150
RACHMUT Eva 1942 1882 150
RACHMUT Hanna 1943 Shargorod 1888 Suceava 150
RACHMUT Henia Mogilev Yosef Maikela Şerbăuţi 150
RACHMUT Karl Itzik 1942 Shargorod Tzvi 1911 Suceava 150
RACHMUT Kopel 1942 Transnistria Kalman Henriett Henya Suceava 150
RACHMUT Moshe 1945 Suceava 1875 150
RACHMUT Tilli 1944 Chernowitz Eliezer Channah 1922 Suceava 151
RACHMUT-HUTMAN David Leizer Channah 1940 Suceava 151
RAMER Anna Mogilev 151
RAMER Bibi Mogilev 151
RAPAPORT Haya Transnistria Arbora 151
RASPEL Avrum Leib Transnistria Malka Suceava 151
RASPEL David Transnistria Malka Suceava 151
RASPEL Hava Ita David Malka Suceava 151
RASPEL Hersh Transnistria Malka Suceava 151
RASPEL Malka Transnistria Suceava 151
RASPEL Moshe Transnistria Malka Suceava 151
RASPEL Ozer Transnistria David Malka Suceava 151
RASPEL Rachel Mendel Malka Suceava 151
RATNER Julius Transnistria Suceava 151
RAUCHBACH Berl 1941 Shargorod 1890 Suceava 151
RAUCHBACH Erna 1941 Morfa 1917 151
RAUSER Hanoch 1942 Vinnitsa Yitzchak Sarah Arbora 151
RAUSER Hanoch 1941 Mogilev Arbora 151
REDLICH Blima Shargorod Meir Bluma Suceava 151
REDLICH Bluma Morfa Meir Arbora 151
REDLICH Naftali Morfa Suceava 151
REDLICH Naftali Shargorod Yankel Suceava 151
REICHER Adam 1942 Shargorod 1877 151
REICHER Avraham 1942 Shargorod Asher Itti 1900 Suceava 151
REICHER Hinda 1942 Shargorod 1877 151
REICHER Renate Auschwitz Tobias Sabina Suceava Age 13 151
REICHER Tuvia Auschwitz Asher Itti Suceava 151
REICHER Yaakov 1944 Shargorod 1914 151
REINER Bubtziu Transnistria Natan Leah Suceava 151
RENNBERG Yaakov 1942 Shargorod 1904 151
RETTER Sara Yakov Channah Arbora 151
REVLICH Dvora 1941 Bor 1871 151
REVLICH Yosef 1941 Bor 1866 151
RIBNER Chaim Ire 1942 Shargorod David Meir Mali 1884 Suceava 151
RICZKER Morfa Suceava 151
RICZKER Anna 1941 Yakov Fani Arbora 151
RICZKER Eke 1942 Shargorod 1872 151
RICZKER Fany 1941 Kazamazov Yitzchak Yakov Reizel 1881 Arbora 151
RICZKER Jetty 1941 Suceava 151
RICZKER Pesach 1943 Trihaty Moshe Esther 1907 Suceava 151
RICZKER Rosa 1942 Shargorod Herman Itti 1902 Suceava 151
RIEGLER Eliezer Mogilev Suceava 151
RIEGLER Emanuel Buzau Shmuel Feiga Suceava 151
RIEGLER Ethel Poland Age 55 151
RIEGLER Rachel 1941 Transnistria Zindel Reizel Suceava 151
RIESEL Efraim Chernowitz Moshe Toibe Suceava 151
RIESENBERG Haya 1941 Ovodovka Sulca 151
RIESENBERG Litman 1941 Ovodovka Sulca 151
RINGEL Rivka 1942 Morfa Mendel Malka Dormăneşti 152
RINGEL Salo 1942 Mogilev 1897 152
ROBINSON 152
ROBINSON Tereza 152
ROHRLICH Heinrich 1942 Dzhurin Shaya Berta 1898 Suceava 152
ROHRLICH Josef 1942 Shargorod Zsigmond Honora 1890 Suceava 152
ROIF Leah 1942 Transnistria David Elka Suceava 152
ROINER Leah Transnistria Suceava 152
ROLIK Matilda 1942 Mogilev 1868 152
ROLL Meir 1942 Shargorod 1896 152
RONER Rosa 1943 Shargorod 1893 152
RONES Jehudit 1944 Dzhurin 1925 Suceava 152
ROSEN Miriam Shalom Esther Arbora 152
ROSENBAUM Jetti 1942 Lucinci 1910 152
ROSENBAUM Ozias 1941 Lucencic 1876 152
ROSENBAUM Regina 1943 Shargorod Avraham Chaya Suceava 152
ROSENBAUM Regina 1942 Shargorod Feivel Chaya 1920 Suceava 152
ROSENBERG Jaacov Shargorod Suceava 152
ROSENBERG Nahum 1942 Shargorod 1878 Măriţei 152
ROSENBERG Oscar 1942 Shargorod Chaim Shlomo Bella 1891 Suceava 152
ROSENBERG Sara 1942 Shargorod Baruch Perl 1888 Măriţei 152
ROSENBERG Yanko 1942 Shargorod 1920 152
ROSENBLAT Elka 1943 Shargorod 1875 152
ROSENBLAT Gusta 1942 Shargorod 1884 152
ROSENBLAT Meir 1942 Kopaygorod 1865 152
ROSENBLAT Pepi 1942 Shargorod 1869 152
ROSENBLATT Reuven 1942 Shargorod 1885 Suceava 152
ROSENTOWER Maria Transnistria Bernhard Scheindel Suceava 152
ROSENZWEIG Adolf Transnistria Aharon Suceava 152
ROSENZWEIG Kurt 1942 Transnistria Adolf Lina Suceava 152
ROSENZWEIG Lina 1941 Transnistria Mordechai Rivka Suceava 152
ROSNER Avraham Auschwitz Efraim Nesiya Suceava 152
ROSNER Froike 1942 Mogilev 1887 Suceava 152
ROSNER Fronk 1943 Mogilev Arbora 152
ROSNER Janet 1941 Mogilev 1891 Suceava 152
ROSNER Josef 1942 Shargorod Meir Miriam 1894 Suceava 152
ROSNER Miriam 1942 Shargorod Yakov Simcha Etel Suceava 152
ROSNER Pinhas 1942 Transnistria Yisrael Isser Channah Suceava 152
ROSNER Simha 1942 Shargorod Yechiel Dov Yehudit Suceava 152
ROSTOKER Fani 1941 Zagory 1871 152
ROTH Yosef 1942 Shargorod 1901 152
ROTSCHILD Perl Eliezer Channah Şerbăuţi 152
RUBIN Avram 1941 Chernowitz 1920 152
RUBIN Leiser Mogilev Burdujeni 152
RUBIN Lupu 1941 Atachi Burdujeni 152
RUCKENSTEIN Aharon 1942 Menachem Mendel Reizel Suceava 152
RUCKENSTEIN Boko 1942 Lucinci Moshe Rivka Arbora 152
RUCKENSTEIN Efraim Morfa Suceava 152
RUCKENSTEIN Eva 1942 Morfa Yosef Efraim Tova Suceava 153
RUCKENSTEIN Frieda 1943 Morfa 1911 153
RUCKENSTEIN Hanna 1941 Morfa Aharon Leib Devorah Suceava 153
RUCKENSTEIN Leibisch 1941 Shargorod 1883 153
RUCKENSTEIN Leizer 1941 Mogilev Manya Sulca 153
RUCKENSTEIN Marcu 1942 Lucinci Buku Rivka Arbora 153
RUCKENSTEIN Miriam 1941 Kopaygorod Efraim Chava Suceava 153
RUCKENSTEIN Moshe 1942 Mogilev Eliezer Sosia Sulca 153
RUCKENSTEIN Moshe 1943 Shargorod Yakov Rivka Suceava 153
RUCKENSTEIN Avraham 1942 Mendel Roza Itzkany 153
RUCKENSTEIN Baruch Shalom Eliezer Sosia Suceava 153
RUCKENSTEIN Mordehai 1942 Mogilev Chaim haLevi Rivka Arbora 153
RUDICH Bella 1942 Berşad Yisrael Rivka Arbora 153
RUDICH Bernhard 1942 Morfa Zelig Golda 1902 Suceava 153
RUDICH Golda 1942 Morfa 1870 153
RUDICH Janet 1942 Morfa Michael 1901 Suceava 153
RUDICH Jetty 1942 Dzhuryn Leizer Sosia 1886 Suceava 153
RUDICH Joheved Transnistria Michael Tzvi Sarah Suceava 153
RUDICH Moshe 1942 Morfa Zelig Golda 1897 Suceava 153
RUDICH Rachel Dzhurin Moshe Esther Suceava 153
RUDICH Sara 1942 Berşad Yisrael Rivka Arbora 153
RUDICH Scheindel 1942 Berşad Yisrael Rivka Arbora 153
RUDICH Siegmund 1941 Shumralov(?) Yakov Feiga Sulca 153
RUDICH Yitzhak 1943 Mogilev Kalman Leah 1893 Suceava 153
RUDICH Zelig Transnistria Suceava 153
RUDICH Zosiya Suceava 153
RUDICH Zvi Hersch 1942 Berşad Yisrael Rivka Arbora 153
RUF Jaacov 1942 Transnistria Moshe Aharon Leah Suceava 153
RUM Blanka 1941 Shargorod 1906 153
RUM Bruno 1942 Krizopol Yechezkel Karolina 1905 Suceava 153
RUM Israel 1942 Morfa Suceava 153
RUM Josef 1942 Shargorod Itzik Chaya Suceava 153
RUM Maniya Mogilev Suceava 153
RUM Sprinza 1941 Mogilev 1859 Suceava 153
RUM Tauba 1942 Shargorod Baruch Sprintze Suceava 153
RUM Toni 1943 Shargorod 1905 153
RUM Yosef 1941 Shargorod 1876 153
SACAGIU Avraham Mogilev Yakov Nechama Burdujeni 153
SACAGIU Jacov Mogilev Yitzchak Sarah Burdujeni 153
SAIS Sofi 1941 Morfa 1871 153
SALDINGER Dora Suceava 153
SALDINGER Eli 1941 Shlomo Golda Suceava 153
SALDINGER Fishel Suceava 153
SALDINGER Gitel Transnistria Shlomo Golda Suceava 153
SALDINGER Golda 1941 Mordechai Liebe Suceava 153
SALDINGER Mandi Suceava 153
SALDINGER Moshe 1942 Shargorod Simon Beila 1890 153
SALDINGER Moshe 1941 Transnistria Shlomo Golda Suceava 154
SALDINGER Shimon 1941 Transnistria Shlomo Golda Suceava 154
SALDINGER Solomon 1942 Shargorod Zeida Chaya Suceava 154
SALDINGER Yitzhak Zvi Suceava 154
SALDINGER Zeide 1941 Mogilev 1871 154
SALER Hirsh 1942 died en route 1902 154
SALMANOVITZ Lion 1942 Suceava 154
SALMANOVITZ Rosa 1941 Transnistria Yisrael Suceava 154
SALPETER Berta 1942 Transnistria Suceava 154
SALPETER Pepi 1941 1883 154
SALTER Leonora 1943 Transnistria Chaim Sima Suceava 154
SALZMAN Haniya 1942 Shargorod Rafael Manya Natan 1886 Suceava 154
SALZMAN Natan 1942 Shargorod 1881 Suceava 154
SALZMAN Natan Mogilev Yitzchak Hinda Dormăneşti 154
SALZMAN Regina Mogilev Natan Suceava 154
SAMEK Israel 1941 Mogilev 1919 154
SAMEK Moses 1941 Mogilev 1890 154
SAMEK Sara 1941 Mogilev 1900 154
SAMEN Rita 1942 Morfa 1874 154
SAMEN Yosef 1941 Morfa 1871 154
SANDBERG Avraham 1945 Sirt 1880 154
SANDBERG Gitel Lucinci Shmuel Hersch Babi Suceava 154
SANDBERG Mirjam 1942 Yakov Babi Suceava 154
SANDBERG Regina 1942 Shargorod Suceava 154
SANDBERG Zeev 1942 Shargorod David Miriam Suceava 154
SANIS Josef Lucinci Moshe Rivka Burdujeni 154
SANIS Mordehai 1941 Transnistria Burdujeni 154
SANIS Rivka Moshe Burdujeni 154
SARAFINESTER Frieda 1942 Mogilev Yakov Suceava 154
SCHAECHTER Adela 1942 Lucinci Aharon Sarah 1897 Itzkany 154
SCHAECHTER Avraham 1942 Lucencic Baruch Eidel 1825 Itzkany 154
SCHAECHTER Baruch 1942 Lucinci Chaim Edel 1892 Itzkany 154
SCHAECHTER Eidel Lucinci Aharon Itzkany 154
SCHAECHTER Fruma Stalingrad Suceava 154
SCHAECHTER Gedaliya Russia Menachem Reizel Comăneşti 154
SCHAECHTER Haim Lucencic Burdujeni 154
SCHAECHTER Haim 1942 Transnistria Arieh Leib Henya Comăneşti 154
SCHAECHTER Haim 1941 Meir Shayna Burdujeni 154
SCHAECHTER Hanna 1941 Transnistria Yakov David Frida Comăneşti 154
SCHAECHTER Haya 1941 Transnistria Yitzchak Alta Suceava 154
SCHAECHTER Henia 1941 Transnistria Comăneşti 154
SCHAECHTER Hinda 1942 Transnistria Leib Henya Comăneşti 154
SCHAECHTER Hudl 1941 Baruch Eidel Itzkany 154
SCHAECHTER Izak 1941 Shargorod 1871 154
SCHAECHTER Jaacov, Morfa 154
SCHAECHTER Jamo Morfa 154
SCHAECHTER Leib 1941 Lucinci Bentzion Pesia Comăneşti 154
SCHAECHTER Mally 1942 Lucinci Baruch Edel 1926 Itzkany 154
SCHAECHTER Menashe 1942 Transnistria Leib Henya Comăneşti 155
SCHAECHTER Mendel 1942 Mogilev 1872 155
SCHAECHTER Nachman 1942 Lucinci Baruch Edel 1929 Itzkany 155
SCHAECHTER Ozias 1941 Lucinci 1889 155
SCHAECHTER Pepi 1941 Shargorod 1905 155
SCHAECHTER Perl 1941 Lucinci Suceava 155
SCHAECHTER Regina 1942 Lucinci 1924 155
SCHAECHTER Regina 1942 Mogilev 1900 155
SCHAECHTER Rivka 1942 Baruch Eidel Itzkany 155
SCHAECHTER Rivka Lucencic Baruch Eidel Itzkany 155
SCHAECHTER Rosa 1942 Chaim Wolf Sarah Burdujeni 155
SCHAECHTER Salo 1941 Mogilev 1935 155
SCHAECHTER Samuel 1942 Mogilev 1909 155
SCHAECHTER Sara 1941 Mogilev 1873 Suceava 155
SCHAECHTER Shneor 1942 Mogilev Bentzion Pesia 1906 Comăneşti 155
SCHAECHTER Simona 1942 Shargorod 1897 155
SCHAECHTER Sumer 1941 Kopaygorod 1871 155
SCHAECHTER Tova 1942 Comăneşti 155
SCHAECHTER Yitzhak Shargorod Moshe Sarah Suceava 155
SCHAECHTER Zipora Berşad Avraham Rivka Comăneşti 155
SCHAECHTER Zisel Kopaygorod Mordechai Suceava 155
SCHAEFER Etel Mogilev Zanvil Malka Itzkany 155
SCHAEFER Feibish Transnistria Suceava 155
SCHAEFER Gitel 1941 Shargorod Leib Reizel Şerbăuţi 155
SCHAEFER Jona Transnistria Suceava 155
SCHAEFER Jonas 1942 Mogilev David Suceava 155
SCHAEFER Lotte 1942 Shargorod Shabtai Suceava 155
SCHAEFER Markus 1942 Popovici 1923 155
SCHAEFER Mosis 1942 Shargorod 155
SCHAEFER Otili 1942 Popovici 1887 155
SCHAEFER Pepi 1942 Lucinci 1922 155
SCHAEFER Sally Transnistria Suceava 155
SCHAERF Alexander 1942 Shargorod Berl Channah 1882 Suceava 155
SCHAERF Avraam 1942 Zagory 1936 155
SCHAERF Moshe 1941 Popovici Suceava 155
SCHAERF Rivka 1942 Transnistria Yosef Feiga Suceava 155
SCHAERF Sali 1942 Zagory 1902 155
SCHAERF Sally 1942 Morfa Leon Tzipora 1892 Suceava 155
SCHAERF-SABAT Bella Moshe Hersch Chava Suceava 155
SCHAFLER Hersh 1942 Transnistria Chaim Pepi Suceava 155
SCHALIT Shabtai Transnistria Avraham Rivka Suceava 155
SCHAPIRA A. 1941 Mogilev 1878 155
SCHAPIRA Aba-Abish 1942 Shargorod Yakov Yosef Esther 1896 Suceava 155
SCHAPIRA Avraham Shargorod Suceava 155
SCHAPIRA Avraham 1941 Mogilev Nachman Perl Suceava 155
SCHAPIRA Eisig Mogilev Avraham-Aharon Gitza Suceava 155
SCHAPIRA Gershon Yisrael Suceava 155
SCHAPIRA Gitza 1941 Mogilev Yosef Gitel Suceava 155
SCHAPIRA Liba 1941 Shargorod Tzvi Golda Suceava 156
SCHAPIRA Mendel 1944 Morfa 1879 156
SCHAPIRA Moses Poland Age 50 156
SCHARFSTEIN Etika 1941 Berşad Simon Berta Sulca 156
SCHAUER Emil Auschwitz Etel Suceava 156
SCHAUER Etel Auschwitz Suceava 156
SCHAUER Marcus Auschwitz Suceava 156
SCHAUMAN Josef 1943 Morfa Yisrael Shifra 1897 Suceava 156
SCHAUMAN Rivka 1942 Morfa Tzvi Sarah Falik 1901 Suceava 156
SCHEIER Samuel Shargorod Yosef Leah Suceava 156
SCHEIER Sophie Shargorod Suceava 156
SCHEINDEL Eva 1944 Bukova 1884 156
SCHEINDEL Hersh 1941 Morfa 1871 156
SCHERZER Bella 1942 Shargorod Feivel Sarah 1877 Suceava 156
SCHERZER Berta 1942 Pechora 1898 156
SCHERZER Dr Imanuel 1941 Dzhurin 1881 156
SCHERZER Feibish 1942 Shargorod 1879 Suceava 156
SCHERZER Loti 1943 Shargorod 1875 156
SCHERZER Mari 1943 Shargorod 1915 156
SCHERZER Menashe Mogilev Suceava 156
SCHERZER Refael 1942 Pechora 1929 156
SCHERZER Rosa 1942 Lucinci 1902 156
SCHIEBER Isidor Transnistria Moshe Suceava 156
SCHIEBER Jenny Mogilev Moshe Channah 156
SCHIFER Solomon 1942 Mogilev David Etel Suceava 156
SCHILER Salomon 1944 Mogilev 1866 156
SCHLAEFER Miryam 1941 Transnistria Itzkany 156
SCHLEIER Rivka 1941 Shargorod David Mali Suceava 156
SCHLOIM Aharon 1942 Săgurei Meir Hersch Reizel 1896 Suceava 156
SCHLOIM Berl Leib 1942 Zagory 1884 156
SCHLOIM Erna 1942 Morfa Avraham Klara 1925 Suceava 156
SCHLOIM Haim 1943 Morfa Meir Hersch Berta 1888 Suceava 156
SCHLOIM Haya Sara 1943 Morfa 1899 156
SCHLOIM Honora 1942 Shargorod 1902 156
SCHLOIM Julius 1942 Săgurei Meir Hersch Blanka 1902 Suceava 156
SCHLOIM Mimi 1942 Shargorod 1926 156
SCHLOIM Nutzi Suceava 156
SCHLOIM Raz 1942 Zagory 1926 156
SCHLOIM Rosa 1943 Mogilev 1868 156
SCHLOIM Sali 1942 Zagory 1896 156
SCHLOSSER Reisel 1941 Mogilev Burdujeni 156
SCHMELZER Ben-Zion 1942 Shargorod Shimon Rivka 1872 Suceava 156
SCHMELZER Berta 1942 Mogilev 1892 156
SCHMELZER Brina 1942 Morfa 1877 Suceava 156
SCHMELZER Hersh 1942 Mogilev 1880 156
SCHMELZER Moshe 1942 Mogilev Baruch Miriam 1866 Suceava 156
SCHMELZER Nahum 1942 Morfa Baruch 1862 Sulca 156
SCHMELZER Scheindl 1941 Transnistria Suceava 156
SCHMELZER Yitzhak 1941 Shargorod Suceava 157
SCHMELZER MarzelBibi 1943 Shargorod Yakov Dora 1922 Suceava 157
SCHMERLER 1941 Transnistria Suceava 157
SCHMERLER Hanna 1942 Suceava 157
SCHMERLER Pani 1942 died en route 157
SCHMERLER Shaina 1942 died en route 157
SCHMERZLER Rachel 1941 Lucinci 1911 Suceava 157
SCHMILOVICI Moshe Suceava 157
SCHNARCH Eke 1941 Kopaygorod Zelig Yente 1895 Suceava 157
SCHNARCH Ita 1941 Dzhurin Zelig Yente Suceava 157
SCHNARCH Willi Transnistria Suceava 157
SCHNARCH Yitzhak 1942 Transnistria Moshe Chinve 1893 Suceava 157
SCHNARCH Zelig 1941 Kopaygorod 1924 157
SCHNEIDER Asher 1944 Burdujeni 157
SCHNEIDER Berta 1941 Transnistria Max Regina Sulca 157
SCHNEIDER Ita 1944 Burdujeni 157
SCHNEIDER Jona 1941 Warsaw Yosef Yehudit Ilişeşti 157
SCHNEIDER Josefina 1941 Transnistria Max Regina Sulca 157
SCHNEIDER Max 1942 Transnistria Leib Sulca 157
SCHNEIDER Rosa Burdujeni 157
SCHNEIDER Saliya 1944 Burdujeni 157
SCHNEIDER Sara 1941 Mogilev 1877 157
SCHREIBER Israel 1942 Morfa 1878 157
SCHUBERT Ester 1942 Shargorod Suceava 157
SCHUBERT Moshe 1942 Mogilev Avraham Rachel Burdujeni 157
SCHULZ Gershon 1942 Nepolokovtsy Moshe Regina 1921 Suceava 157
SCHULZER Anna Shargorod Suceava 157
SCHULZER Marcus Shargorod Suceava 157
SCHWARZ Anna 1942 Lucinci 1874 157
SCHWARZ Ber 1943 Pechora 1940 157
SCHWARZ Berta 1942 Shargorod 1914 Suceava 157
SCHWARZ Brana 1941 Mogilev 1919 157
SCHWARZ Elimelech 1942 Lucinci 1870 Suceava 157
SCHWARZ Erna 1943 Shargorod Feivel Chaya 1923 Suceava 157
SCHWARZ Frieda 1942 Pechora 1897 157
SCHWARZ Gusta 1942 Shargorod Suceava 157
SCHWARZ Hanna 1941 Lucinci Pinchas Elimelech Perl 1897 Suceava 157
SCHWARZ Mariasa 1941 Lucinci 1881 157
SCHWARZ Meir 1941 Morfa Chaim-Zev Rachel 1865 Suceava 157
SCHWARZ Netty 1942 Mogilev Mordechai Chaya Burdujeni 157
SCHWARZ Rachel 1942 Pechora Shmuel 1908 Suceava 157
SCHWARZ Sami 1942 Pechora 157
SCHWARZ Shmuel, 1942 Mogilev Yitzchak Chava-Rivka 1902 Suceava 157
SCHWARZ Tuvia 1943 Suceava 157
SCHWARZ Vika Vita 1945 Suceava Yehuda Devorah Suceava 157
SCHWARZ Wolf 1942 Mogilev 1864 157
SCHWARZ Yaakov 1942 Pechora Shmuel Roza 1938 157
SCHWARZ Ysachar 1942 Pechora Shmuel Roza 1940 157
SCHWEIZER Moshe Mogilev Mordechai Esther Bălceana 158
SCHWERBERG Jacov 1941 Transnistria David Suceava 158
SCHWERBERG Josef 1943 Morfa David Suceava 158
SEEWALD Yeti 1941 Ovodovka 1902 158
SEGAL Alter Lipa Sarah Leah Burdujeni 158
SEGAL Asher 1941 Zgaritza Suceava 158
SEGAL Gizela Jozsef Rivka Burdujeni 158
SEGAL Haia 1942 Lucinci Yosef 1936 Burdujeni 158
SEGAL Haim 1942 Level Burdujeni 158
SEGAL Jerachmiel 1942 Lucinci Burdujeni 158
SEGAL Josef 1942 Lucinci Leib Rachel Burdujeni 158
SEGAL Marian 1943 Transnistria Moshe Betti Burdujeni 158
SEGAL Moshe 1943 Transnistria Yosef Miriam Burdujeni 158
SEGAL Moshe 1943 Yurov(?) Bracha Burdujeni 158
SEGAL Oskar Morfa Suceava 158
SEGAL Pesach Transnistria Suceava 158
SEGAL Rosa 1942 Mogilev Lupo Sarah Leah Burdujeni 158
SEGAL Sara 1942 Vinnitsa Yisrael Burdujeni 158
SEGAL Yitzhak 1942 Lucinci Yosef Burdujeni 158
SEGAL Zeev Mogilev Tzvi Sarah Leah Burdujeni 158
SEGENREICH Ester, Transnistria Suceava 158
SEIDLER Reuven Shargorod Yitzchak Tzipa Suceava 158
SELZER Jirmiahu Transnistria Tsharna Burdujeni 158
SEMMELMAN Shabtai 1942 Pechora 1937 158
SEMMELMAN Yanko 1942 Pechora 1933 158
SEMMELMAN Zelig 1942 Pechora Shabtai Perl 1909 Suceava 158
SEMMELMAN Avraham 1942 Pechora 1939 158
SEMMELMANN Jacov 1941 Săgurei Chaim Esther Leah 1871 Comăneşti 158
SEMMELMANN Leah 1942 Morfa Arieh Rivka 1877 Comăneşti 158
SEMMELMANN Perl 1942 Pechora Zelig 1911 Suceava 158
SHAEFER Alter 1942 Popovici 1877 158
SHAMAY Avraham 1942 Lucinci Yuta Burdujeni 158
SHAMAY Ita Haya 1942 Lucinci Meir Feiga Burdujeni 158
SHAMAY Meir 1942 Transnistria Meir Feiga Burdujeni 158
SHAMAY Reuven Transnistria Meir Feiga Burdujeni 158
SHAMAY Shaul 1942 Lucinci Meir Feiga Burdujeni 158
SHAMAY Zili Reuven Itti Burdujeni 158
SHAPIRA Dr. Avraam 1941 Kopaygorod 1893 158
SHMERLER Zalman 1942 died en route 1882 158
SHMERZLER Sara 1941 Lucinci 1875 158
SHMIL Martin Mogilev 1943 158
SHMILOVICI Ester 1942 Mogilev Yakov Sima Burdujeni 158
SHOIFER Moshe 1942 Mogilev 1876 158
SHOIFER Sabina 1942 Mogilev 1876 158
SIEGEL Karl Age 30 158
SIEGEL Oscar 1942 Săgurei 1888 158
SIEGEL Salo 1943 Morfa 1918 158
SILBERBUSCH Herman 1942 Morfa 1876 158
SILBERSTEIN Gitel 1944 Auschwitz Mordechai Miriam Ilişeşti 159
SILBERSTEIN Sali 1943 Bug 1919 159
SIMPEL Malka 1942 Transnistria Chaim Channah Itzkany 159
SIN Haim Marco Mogilev Burdujeni 159
SINGER Baruch 1942 Mogilev Elimelech Feiga Suceava 159
SINGER Eva 1944 Auschwitz Jeno Elizabet Şerbăuţi 159
SINGER Feiga 1941 Mogilev David Beila Suceava 159
SINGER Gusta 1942 Mogilev Itzkany 159
SINGER Jacov 1944 Suceava Baruch Szali Suceava 159
SINGER Moshe 1942 Shargorod Elimelech Feiga 1893 Suceava 159
SINGER Shlomo 1942 Mogilev Yisrael Sarah Itzkany 159
SITZER Frieda 1942 Morfa 1921 159
SLUTZKY Sara, 1942 Shargorod Melech Golda 1895 Suceava 159
SLUTZKY Yitzhak Shargorod Suceava 159
SOIFER Zilia 1942 Vinnitsa Yosef Breina Burdujeni 159
SOLOMON Berta 1942 Lucinci Pesia 1884 Suceava 159
SOLOMON Elias 1942 Ivashkovtsy Avraham Perl 1880 Suceava 159
SOLOMON Frieda Max Chaya Burdujeni 159
SOLOMON Rodica 1942 Lucinci 1938 159
SOLOMON Sara Mogilev Moshe Burdujeni 159
SOLOMON Welwel Transnistria Baruch Perl Măriţei 159
SOLOMOVICI Moshe 1941 Mogilev Burdujeni 159
SOMMER Golda 1942 Shargorod 1890 159
SOMMER Kalman Iasi Leib Rachel Itzkany 159
SOMMER Kalman 1942 Shargorod 1883 159
SOMMER Kalman Iasi Leibish Rachel Suceava 159
SOMMER Lotte 1941 Dzhurin 1862 Suceava 159
SOMMER Rosa 1942 Shargorod 1914 159
SOMMER Frieda Bracha 1942 Shargorod Mordechai Bracha Itzkany 159
SPERBER Berta 1941 Berşad 1891 159
SPERBER Haim 1943 Transnistria Suceava 159
SPERBER Julius 1943 Shargorod Yakov Roza Suceava 159
SPERBER Marzel 1943 Tulchyn 159
SPERBER Michael 1942 Mogilev Avraham Channah 1905 Dormăneşti 159
SPERBER Rachel Săgurei 159
SPERBER Rosa 1943 Shargorod Leon Yakov Berta Suceava 159
SPERBER Yaakov 1941 159
SPIEGEL David 1943 Mogilev 1879 159
SPIEGEL Jaacov 1943 Shargorod Suceava 159
SPIEGLER Ester 1941 Burdujeni 159
SPIELMAN Bruno Berşad Chaim Letza Suceava 159
SPIELMAN Haim Wolf 1941 Shargorod Yitzchak Tzirl Suceava 159
SPIELMAN Lotte Morfa Suceava 159
SPREICHER Frants 1941 Berşad 1882 159
SPREICHER Sali 1941 Berşad 1891 159
STEIN Anna 1941 Morfa 1909 159
STEIN Baruch 1945 Suceava 1893 159
STEIN Michael 1942 Pechora 1923 159
STEIN Rosa Transnistria Suceava 160
STEINER Hersh 1942 Lucinci 1889 160
STEINER Hershel Mogilev Aharon Scheindla Suceava 160
STEINER Leah Mogilev Aharon Scheindla Suceava 160
STEINER Moshe 1942 Lucinci Aharon Scheindel 1897 Suceava 160
STEINER Naftali 1941 Mogilev Gershon Roza Suceava 160
STEINHARD Yitzhak Transnistria Pinchas Tzipora Burdujeni 160
STEINMETZ Rivka Shlomo Feiga Suceava 160
STEKEL Rachel 1941 Mogilev 1855 160
STELZER Meir 1941 Shargorod 1886 160
STERN Ester 1942 Transnistria Chaim Anna Suceava 160
STERN Srul 1943 Mogilev 160
STERNBERG Rosa 1942 Shargorod 1877 160
STERNBERG Solomon 1942 Shargorod 1867 160
STERNLIEB Mendel 1942 Kazamazov 1921 160
STERNLIEB Mendel 1941 Shargorod Shmuel Rivka 1890 Suceava 160
STERNLIEB Mina 1942 Transnistria Pinchas Moshe Esther Suceava 160
STERNLIEB Rivka 1941 Transnistria Moshe Sarah Suceava 160
STERNLIEB Sara 1941 Transnistria Shmuel Rivka Suceava 160
STERNLIEB Shlomo 1941 Transnistria Moshe Minna Suceava 160
STERNLIEB Shmuel 1942 Kazamazov Efraim Sarah 1884 Suceava 160
STETTNER Gershon 1942 Kopaygorod Avraham Roza 1872 Suceava 160
STETTNER Zirel Transnistria Suceava 160
STETTNER Zisel 1942 Shargorod 1877 160
STETTNER Rachel-Medi 1942 Shargorod Simcha Tzipora 1925 Suceava 160
STRASSNER Gizela 1942 Shargorod Hirsch Toni 1878 Suceava 160
STRASSNER Haim Natan 1943 Shargorod Wolf Esther 1868 Suceava 160
STRENLIEB Regina 1942 Kazamazov 1885 160
STRENLIEB Sara 1942 Kazamazov 1923 160
STROMINGER Eti 1942 Popovici 1917 160
STROMINGER Gimpel 1942 Popovici 1882 160
STROMINGER HaimSrul 1941 Shargorod 1868 160
STROMINGER Hersh-Leib 1941 Azrineci 1854 160
STROMINGER Honora died en route 160
STROMINGER Honora 1943 Popovici 1888 160
STROMINGER Klara 1942 Shargorod 1896 Suceava 160
STROMINGER Moshe 1941 Shargorod 1870 160
STROMINGER Peretz 1942 Morfa Suceava 160
STROMINGER Rachel 1941 Suceava 160
STROMINGER Zipora 1942 Mogilev 1877 160
STRUGARU Yitzhak Transnistria Zeida Bracha Suceava 160
STRUGARU Zosha Transnistria Zeida Bracha Suceava 160
STUP Adolf 1942 Bug Alter Berta 1896 Itzkany 160
STUP Berta 1943 Bug Herman Itti 1902 Itzkany 160
STUP Karmin 1943 Shargorod 1929 160
STUP Luzio 1943 1931 160
STURM Fishel 1942 Shargorod 160
SUESSMAN Israel Dov 1943 Transnistria Leibish Beile Suceava 160
SUESSMAN Koppel 1940 Suceava Berl Hinda Comăneşti 161
SUESSMAN Sara 1943 Transnistria Shimshon Margalit Suceava 161
SUESSMAN Shlomo 1941 Suceava Berl Hinda Comăneşti 161
TAMLER Kari 1942 Bug 1918 161
TAMMLER Betti 1942 Bug 1919 161
TAMMLER Yoji 1942 Bug 1940 161
TARTER Leibo 1941 Shargorod 1893 161
TARTER Meshulam 1941 Shargorod Moshe Henya Suceava 161
TARTER Meshulam 1942 Shargorod Moshe Rachel Suceava 161
TARTER Moshe 1942 Hersch Manya Suceava 161
TARTER Moshe 1941 Mogilev Rachel Suceava 161
TARTER Reiner Malka 1940 Moshe Rachel Suceava 161
TARTER Wolf 1941 Mogilev 1875 161
TAU Jetty 1942 Moshe Itzkany 161
TAUBER Ester Shargorod Suceava 161
TAUBER Moshe 1941 Shargorod Suceava 161
TEIBOL Israel 1943 Shargorod Tzvi Rachel Suceava 161
TEICH Alexander 1943 Shargorod Meir Anna 1923 Suceava 161
TEICH Anna 1943 Shargorod Berl Etel 1890 Suceava 161
TEICH Babi 1942 Mogilev 1864 161
TEICH Batya 1941 Shlomo Alta Rachel Suceava 161
TEICH Ernestina 1942 Mogilev Menachem Mendel Batya 1894 Suceava 161
TEICH Ester 1942 Shargorod 1869 Suceava 161
TEICH Jetti 1941 Shargorod 1901 161
TEICH Sara 1941 Shargorod 1934 161
TEICH Shlomo 1942 Shargorod 1869 161
TEICH Yaakov 1941 Shargorod 1899 161
TEICH Yosef 1942 Shargorod 161
TEITZ Jaacov Arieh Esther Suceava 161
TEITZ Josef Arieh Esther Suceava 161
TENNENBAUM Sara 1944 1860 Suceava 161
TENNENBAUM Sara 1943 Mogilev 1863 161
TENNENHAUS Bella 1941 Mogilev Moshe Suceava 161
TENNENHAUS Israel Transnistria Channah Suceava 161
TENNENHAUS Jidel 1942 Morfa 1887 Suceava 161
TENNENHAUS Jitzhak 1941 Mogilev 1902 Suceava 161
TENNENHAUS Marcus 1941 Zagăr Feivel Reila Tema 1889 Suceava 161
TENNENHAUS Mirel 1942 1875 161
TENNENHAUS Miriam 1941 Shargorod 1874 161
TENNENHAUS Moshe 1941 Mogilev Bella Suceava 161
TENNENHAUS Rosa 1941 Mogilev 1863 Suceava 161
TENNENHAUS Schie 1942 1873 161
TENNENHAUS Tama 1941 Shargorod Moshe Leiba 1891 Suceava 161
TENNENHAUS Mordehai 1941 Morfa Yisrael Suceava 161
TENNENHAUS Mordehai 1941 Morfa Falik Rachel 1880 Suceava 161
TENNENHAUS MosheIdl 1942 Shargorod Zev Esther 1873 Suceava 161
TOAS Honora 1942 Shargorod 1888 161
TOAS Israel 1942 Shargorod 1884 162
TOAS Mirel 1944 Shargorod 1904 162
TRICHTER Hersh 1942 Transnistria Enta Burdujeni 162
TROMER Julli 1942 Mogilev Nita Scheinda Yakov Suceava 162
TROMER Marzel 1942 Mogilev Yakir Juli Suceava 162
TROP Shimon 1943 Dzhurin Pinchas 1873 Suceava 162
TUCHFELD Sally 1941 Ovodovka Litman Elka Chaya Suceava 162
TULPAN Fishel Shargorod Suceava 162
TULPAN Herta Shargorod Yakov Suceava 162
TULPAN Jaacov Transnistria Suceava 162
TULPAN Jetti 1942 Shargorod 1882 162
TULPAN Josef 1942 Shargorod 1925 Suceava 162
TULPAN Karolina 1942 Shargorod Leib 1886 Suceava 162
TULPAN Leib 1942 Shargorod 1884 Suceava 162
TULPAN Lisa 1941 Shargorod 1889 Suceava 162
TULPAN Malka 1941 Shargorod 1893 Suceava 162
TULPAN Marta 1942 Shargorod 1919 Suceava 162
TULPAN Max 1942 Shargorod 1921 Suceava 162
UNGARISCH Moses 1942 1879 162
UNGARISH Eliezer 1942 1882 162
UNTERFORT Jacov 1941 Mordechai Feiga 1910 162
UZIKA Minda 1941 Transnistria Yakov Burdujeni 162
VOGEL Haim 1945 Shmuel Rachel Burdujeni 162
VOGEL Mendel 1942 1902 162
VOGEL Milo 1942 1895 162
VOGEL Mussy 1944 Avraham David Channah Suceava 162
VOGEL Rosa 1942 Shargorod 1876 162
VOGEL Zvi Hersh 1942 Shargorod Malka 1897 162
WACHS Zelig 1942 Vindiceni 1866 162
WAGER Golda 1941 Strodznetz(?) 1921 162
WAGNER Aharon 1942 Kopaygorod 1912 162
WAGNER Avraham Transnistria Yechezkel Channah Suceava 162
WAGNER B. Alter 1942 Shargorod 1892 162
WAGNER Batya 1943 Shargorod 1868 162
WAGNER Benjamin 1942 Zagory 1888 162
WAGNER Berisch Shargorod Arieh Zahava Suceava 162
WAGNER Berko 1942 Zagory 1880 162
WAGNER Bernhard 1941 Mogilev 1866 162
WAGNER Berta 1942 Popovici 1942 162
WAGNER Favel 1941 Russia 1894 162
WAGNER Feiga 1942 Zagory 1898 162
WAGNER Feivel 1942 Transnistria Velvel Feiga Suceava 162
WAGNER Frieda 1942 Transnistria Yakov Leah Suceava 162
WAGNER Frima 1942 Zagory 1918 162
WAGNER Gitel 1942 Shargorod Zalman 1862 Suceava 162
WAGNER Jacov Rachel Suceava 163
WAGNER Jehezkel 1942 Berşad Avraham Tova 1881 Suceava 163
WAGNER Jetty 1942 Shargorod 1882 Suceava 163
WAGNER Leah 1942 Popovici Chaim Gitel 1885 Suceava 163
WAGNER Lotte 1943 Shargorod Yosef Itti 1904 Suceava 163
WAGNER Max 1942 Zagory 1879 163
WAGNER Meir 1941 Mogilev Yitzchak Kreindel 1883 Suceava 163
WAGNER Mendel 1941 Transnistria Suceava 163
WAGNER Moses 1942 Popovici 1844 163
WAGNER Moti 1941 Strodznetz(?) 1918 163
WAGNER Pepi 1941 Strodznetz(?) 1913 163
WAGNER Rachel Suceava 163
WAGNER Regina 1942 Dzhurin Hersch Amalia 1873 Suceava 163
WAGNER Rosa 1942 Kopaygorod 1922 163
WAGNER Salman Suceava 163
WAGNER Samuel 1880 163
WAGNER Sara 1941 Transnistria 1881 163
WAGNER Shalom 1941 Transnistria Suceava 163
WAGNER Shimon 1942 Kopaygorod Yakov Leah 1916 Suceava 163
WAGNER Welvel 1942 Zagory 1892 163
WAGNER Wolf 1941 Feivel Feiga Suceava 163
WAGNER Wolf 1941 Itzik Kreindel Suceava 163
WAGNER Wolf 1942 Shargorod Hersch Amalia 1879 Suceava 163
WAGNER Zila 1942 Popovici 1887 163
WALD Berta 1941 Kopaygorod 1891 163
WALD David 1942 Shargorod Moshe Mordechai Leah Suceava 163
WALD Felicitas 1941 Kopaygorod 1919 163
WALD Leah, Rivka 1942 Shargorod Moshe Hersch Mantzi David Suceava 163
WALD Mordehai Kopaygorod Bracha 1891 Itzkany 163
WALD Moshe 1943 Mogilev David Rivka Suceava 163
WALD Regina 163
WALDMAN Moshe Shargorod Suceava 163
WALDMAN Tauba 1943 Zagory 1898 163
WALDMAN Victor 1943 Trichaty 1903 163
WARUM Mordehai 1943 Lucinci Yitzchak Sprintze Suceava 163
WARUM Shlomo 1942 Lucinci Yitzchak Sprintze Suceava 163
WARUM Yitzhak 1942 Lucinci Yoel Yaffa Suceava 163
WASSERMAN Aron 1942 Morfa 1878 163
WASSERMAN Ernestina 1943 Shargorod 1900 163
WASSERMAN Leib 1941 Yedinets 1891 163
WASSERMAN Marzel 1942 Morfa 1941 163
WASSERMAN Mordehai 1942 Mogilev Elimelech Frida Suceava 163
WASSERMAN Mordehai 1942 Mogilev Moshe Golda 1876 Suceava 163
WASSERMANN Alina 1942 Auschwitz Avraham Suceava 163
WASSERMANN Ester 1943 Mogilev Elimelech Frida Suceava 163
WASSERMANN Ester 1942 Mogilev Moshe Avraham 1872 Suceava 163
WASSERMANN Herta 1942 Transnistria Moshe Henya Suceava 163
WASSERMANN Malka 1942 Shargorod Mordechai Golda Suceava 163
WASSERMANN Jehoshua 1942 Shargorod Mordechai Golda Suceava 164
WEBER Egon 1943 Shargorod 1921 164
WEBER Isidor 1943 Shargorod 1880 164
WEBER Karl 1942 Shargorod 1887 164
WECHSLER Batya 1941 Shargorod Aharon Elka Suceava 164
WECHSLER Betti 1941 Kopaygorod 164
WECHSLER Golda 1944 Shargorod 1864 Suceava 164
WEIDBERG Moshe Transnistria Simcha Rivka Suceava 164
WEIDBERG Tova Transnistria Moina Slava Bălăceana 164
WEIDENFELD Golda 1942 Lucinci Moshe Mantza Avraham Itzkany 164
WEIDENFELD Haim 1942 Lucinci Avraham Golda Itzkany 164
WEIDENFELD Haya 1941 Mogilev 1901 Suceava 164
WEIDENFELD Jehudit Transnistria Aharon Esther Suceava 164
WEIDENFELD Mali 1942 Morfa 1897 164
WEIDENFELD Malka 1941 Mogilev 1864 Suceava 164
WEIDENFELD Maniya Shargorod Moshe Rivka Itzkany 164
WEIDENFELD Max Transnistria Suceava 164
WEIDENFELD Mendel 164
WEIDENFELD Sara 1941 Mogilev 1917 164
WEIDENFELD Ze'ev 1941 Kazamazov Aharon Sosia 1904 Suceava 164
WEIDENFELD Avraham 1942 Lucinci David Tova Itzkany 164
WEIDENFELD Menahem 1942 Shargorod Avraham Hadassah 1890 Suceava 164
WEIGEL Klara 1941 Lucinci Hersch Channah Suceava 164
WEIN Jenni 1942 Transnistria Yeshayahu Tzirl Suceava 164
WEIN Philip 1942 Transnistria Chaim Zseni Suceava 164
WEINBERG Hanna 1941 Transnistria Max Miriam Suceava 164
WEINBERG Herman 1942 Mogilev Yechiel Sarah 1870 Suceava 164
WEINBERGER Anni Mogilev 164
WEINER Dvora 1941 Vinnitsa Aharon Leah Shlomo Burdujeni 164
WEINER Isiu 1941 Morfa 1895 164
WEINER Yitzhak 1941 Transnistria Yakov Rivka Suceava 164
WEINISCH Berta 1942 Shargorod 1870 164
WEINISH Abraham 1942 Shargorod Leib Rachel 1877 Suceava 164
WEINRAUCH Dora Transnistria Yakov Leah Itzkany 164
WEINRAUCH Haim 1941 Transnistria 1938 164
WEINRAUCH Hertzel Bug Shmuel Rivka Suceava 164
WEINRAUCH Izhak 1941 Transnistria 1935 164
WEINRAUCH Sali 1941 Transnistria 1900 164
WEINRAUCH Shmil 1941 Transnistria 1930 164
WEINRAUCH Yudel 1941 Transnistria 1896 164
WEINSTEIN Eiber 1942 Kopaygorod Suceava 164
WEINSTEIN Eva 1942 Kopaygorod 1878 164
WEINSTEIN Menahem 1941 Sulca Ayver Perl 1909 Suceava 164
WEINSTEIN Perl 1942 Kopaygorod Ayver 1882 Suceava 164
WEINSTEIN Rivka 1941 Kopaygorod Ayver Perl 1903 Suceava 164
WEINTRAUB Ester 1941 Shargorod 1869 164
WEINTRAUB Nessy 1942 Mogilev Meir Suceava 164
WEISBERG David 1941 Kazamazov 1918 164
WEISBROD Drezi 1941 Kazamazov 1885 165
WEISBROD Gitel 1941 Kazamazov 1916 165
WEISBROD Herman 1942 Shargorod Moshe Rachel Suceava 165
WEISBROD Herta 1941 Mogilev Tzvi Yente Suceava 165
WEISBROD Kalman 1941 Kazamazov 1885 165
WEISBROD Kopel 1941 Secureni 1918 165
WEISBROD Rachel 1942 Shargorod Suceava 165
WEISBROD Yitzhak 1942 Shargorod Tzvi Rachel Suceava 165
WEISIK Fina Shargorod Tzvi Hinda Suceava 165
WEISS Anna 1941 died en route 1859 165
WEISS Golda Auschwitz Shmuel Sulca 165
WEISSBERG Bezalel Lucinci Moshe Chaya Suceava 165
WEISSBERG Favel 1942 Lucinci 1894 165
WEISSBERG Frieda 1942 Kazamazov 1930 165
WEISSBERG Hersh 1942 Kazamazov Moshe Chaya 1890 165
WEISSBERG Jacov 1941 Kazamazov? Tzvi Rivka 1920 Suceava 165
WEISSBERG Jitzhak 1941 Kazamazov Tzvi Rivka 1927 Suceava 165
WEISSBERG Josef Transnistria Suceava 165
WEISSBERG Rachel Betzalel Shifra Suceava 165
WEISSLER Lotte 1942 Morfa 165
WEISSLER Nahum 1942 Morfa 1900 165
WEISSMANN Haim 1943 Transnistria Burdujeni 165
WEISSMANN Leah Transnistria Mordechai Fayla Burdujeni 165
WEITMANN Zusia 1942 Shargorod Avraham Yakov 1884 165
WENDER Huge Mogilev Bernard Luba Suceava 165
WENDER Moshe 1942 Shargorod Bernard Liebe Suceava 165
WENKERT Yechiel Berşad Kalman Mintza Comăneşti 165
WERFOLER Anna 1942 Shargorod Yoel Gusta Suceava 165
WESCHLER Golda 1941 Shargorod Sarah Suceava 165
WESCHLER Zvi Transnistria Avraham Golda Suceava 165
WIDER Hanna 1942 Transnistria Leon Rivka Yisrael Suceava 165
WIESEL Ja'acov 1944 Auschwitz Chaim Leib Frida Şerbăuţi 165
WIESEL Jehuda 1941 Transnistria Moshe Avraham Rachel Burdujeni 165
WIESEL Jehuda 1941 Lucinci Burdujeni 165
WIESEL Tova 1941 Transnistria Moshe Burdujeni 165
WIGDER Avraham 1941 Lucencic Moshe Sarah Leah Burdujeni 165
WIGDER Moshe Burdujeni 165
WIGLER Avraham 1941 Mogilev Moshe Perl Burdujeni 165
WIGLER Moshe 1942 Lucinci Avraham Perla Burdujeni 165
WIJNIPOLSKI Fani 1942 Shargorod Suceava 165
WINDISCH Bernard 1941 Transnistria Moshe Esther Itzkany 165
WINDISCH Ester 1941 Morfa Natan Brana Itzkany 165
WINDISCH Moshe 1941 Morfa Avraham Devorah Itzkany 165
WININGER Avraham 1941 Transnistria Chaim Tzvi Yente Sulca 165
WININGER Beila 1941 Transnistria Chaim Tzvi Yente Sulca 165
WININGER Breina 1941 Transnistria Chaim Tzvi Yente Sulca 165
WININGER Hanna 1941 Transnistria Chaim Tzvi Yente Sulca 165
WININGER Mindel 1942 Mordechai Chaya Suceava 165
WININGER Shimon 1941 Transnistria Chaim Tzvi Yente Sulca 166
WINKLER Marcus 1941 Berşad 1903 166
WINKLER Nati 1941 Berşad 1909 166
WINTER Max & wife 1942 Shargorod 1886 166
WINTER Regina 1942 Shargorod 1865 166
WINTER Rivka 1942 Shargorod 1867 166
WINTER Salomon Leib 1942 Shargorod 1858 166
WISHNOPOLSKI Frieda Shargorod 1886 Suceava 166
WOHLMAN Shlomo Bug Suceava 166
WOLCOVITZ Josef Shargorod Hersch Henya Suceava 166
WOLF Benno 1942 Săgurei Leah 1907 Suceava 166
WOLF Emill Shargorod Suceava 166
WOLF Mirjam 1941 Yisrael Rivka Arbora 166
WOLF Shimon Baruch Tova Bălăceana 166
WOLFER Sally 1941 Shargorod Suceava 166
WUCHER Dr. Josef 1942 Shargorod Tzvi Hani 1902 Suceava 166
WURIM Yitzhak 1942 Mogilev Zev Rivka Suceava 166
WURMBRAND Gusta 1941 Shargorod 1896 166
ZANKER Ita 1941 Transnistria Tzalik Devorah Burdujeni 166
ZENTNER Dreyza 1941 Atachi Meir 1871 Suceava 166
ZENTNER Frieda Shmuel Sulca 166
ZENTNER Shmuel 1942 Mogilev 1877 Suceava 166
ZIEGEL Sheina 1942 Lucinci Baruch Sarah Burdujeni 166
ZIGELNIK Avraham 1943 Lucinci Berl Tova Chava Burdujeni 166
ZIGELNIK Haike 1942 Lucinci Hentzia Burdujeni 166
ZIGELNIK Hava 1943 Lucinci Mordechai David Yente Burdujeni 166
ZIGELNIK Leah 1943 Săgurei Chaim Hersch Bluma 1899 Suceava 166
ZIGELNIK Melech Transnistria Sarah Burdujeni 166
ZIGELNIK Menahem 1942 Lucinci Tzvi Tova Burdujeni 166
ZIGELNIK Menahem 1942 Mogilev Berko Shayna Burdujeni 166
ZIGELNIK Menahem 1941 Transnistria Dov Tova 166
ZIGELNIK Sara Transnistria Pinchas Feiga Burdujeni 166
ZIMBLER Moritz 1943 Nikolayev Yakov Rivka Suceava 166
ZIMBLER Muniu 1942 Shargorod Suceava 166
ZIMMER Avraham 1944 Auschwitz Moshe Ella Sulca 166
ZIMMER Binyamin Auschwitz Moshe Ella Sulca 166
ZIMMER Ela Elka 1944 Auschwitz Moshe Wolf Sulca 166
ZLOCZOVER Ben-Zion 1942 Zagory 1929 166
ZLOCZOVER Mali 1941 Lechovicz Moshe Mira Leib 1893 Suceava 166
ZLOCZOVER Mania 1942 Zagory 1897 166
ZLOCZOVER Mariana 1941 Shargorod 1893 166
ZLOCZOVER Mina 1942 Zagory 1931 166
ZLOCZOVER Miryam 1942 Transnistria Bentzion Pesia Comăneşti 166
ZLOCZOVER Miryam 1942 Shargorod Simcha Feiga Suceava 166
ZLOCZOVER Moshe 1941 Shargorod Baruch Miriam 1920 Suceava 166
ZLOCZOVER Rachel 1942 Zagory 1927 166
ZLOTSHOWER Avraham 1941 Lucinci Nisan-Hersch Shifra 1878 Banila(?) 166
ZOLLINGER David 1942 Shargorod Shlomo 1872 Suceava 167
ZOLLINGER Mina 1941 Shargorod Itzik Kreindel 1875 Suceava 167
ZWEKER Hainrich 1942 Morfa 1877 167
ZWEKER Yuli 1942 Morfa 1882 167
ZWERLING Gitel 1942 Mogilev Reuven 1875 Suceava 167
ZWERLING Shimshon 1942 Pechora Yakov Yosef Channah 1876 Suceava 167
ZWIEBAK Berta 1941 Kopaygorod 1898 Suceava 167
ZWIEBAK Bluma 1941 Popovici 1895 167
ZWIEBAK Ester 1941 Transnistria 1891 167
ZWIEBAK Ester 1941 Popovici 1892 167
ZWIEBAK Ester 1942 Popovici 1896 167
ZWIEBAK Golda 1942 Popovici 1934 167
ZWIEBAK Herman 1941 Popovici 1893 167
ZWIEBAK Izik 1941 Transnistria 1899 167
ZWIEBAK Izik 1941 Popovici 1895 167
ZWIEBAK Jetty 1941 Popovici Shmuel 1866 Măriţei 167
ZWIEBAK Lotte 1942 Popovici 1930 167
ZWIEBAK Moses 1941 Transnistria 1906 167
ZWIEBAK Moshe 1942 Popovici 1892 167
ZWIEBAK Pepi 1942 Popovici 1928 167
ZWIEBAK Rahel 1941 Transnistria 1931 167
ZWIEBAK Rita 1942 Popovici 1940 167
ZWIEBAK Rosa 1941 Popovici 1901 167
ZWIEBAK Shaina 1942 Popovici 1938 167
ZWIEBAK Sheindel 1941 Transnistria 1935 167
ZWIEBAK Shmuel 1941 Transnistria Itti 1929 Măriţei 167
ZWIEBAK Shmuel 1942 Popovici Herman Berta 1936 Suceava 167
ZWIEBAK Sima 1941 Transnistria 1927 167
ZWIEBAK Solomon 1942 Popovici 1928 167
ZWIEBEL Berta 1942 Bug 1915 167
ZWIEBEL Moshe 1943 Transnistria Meir Minna Suceava 167
ZWIEBEL Sami 1942 Bug 1882 167
ZWIEBEL Samuel 1942 Bug 1879 167
ZWILING Sali 1941 Shargorod 1901 167
ZWILLING Klara 1941 Shargorod 1881 Suceava 167
ZWILLING Oasis 1941 died en route 1876 Suceava 167

 

« Previous Page Table of Contents


This material is made available by JewishGen, Inc. and the Yizkor Book Project for the purpose of
fulfilling our mission of disseminating information about the Holocaust and destroyed Jewish communities.
This material may not be copied, sold or bartered without JewishGen, Inc.'s permission. Rights may be reserved by the copyright holder.


JewishGen, Inc. makes no representations regarding the accuracy of the translation. The reader may wish to refer to the original material for verification.
JewishGen is not responsible for inaccuracies or omissions in the original work and cannot rewrite or edit the text to correct inaccuracies and/or omissions.
Our mission is to produce a translation of the original work and we cannot verify the accuracy of statements or alter facts cited.

  Suceava, Romania     Yizkor Book Project     JewishGen Home Page


Yizkor Book Director, Lance Ackerfeld
This web page created by Lance Ackerfeld

Copyright © 1999-2021 by JewishGen, Inc.
Updated 11 Feb 2017 by LA